Pożar opon w Jakubowie pod Warszawą. W akcji prawie 100 strażaków

W sobotę w miejscowości Jakubów pod Warszawą (woj. mazowieckie) wybuchł pożar opon magazynowanych na terenie jednej z firm przetwarzających odpady. W akcji gaśniczej brało udział 20 zastępów straży pożarnej.

W sobotę w miejscowości Jakubów (woj. mazowieckie) wybuchł pożar zużytych opon
W sobotę w miejscowości Jakubów (woj. mazowieckie) wybuchł pożar zużytych oponOSP Jakubówmateriały prasowe

Strażacy z Jakubowa otrzymali zgłoszenie o pożarze ok. 9:00 rano w sobotę, 13 kwietnia. Na terenie zakładu gospodarki odpadami Eko-Sam Bis w Jakubowie przy ul. Dobrej paliły się zużyte opony.

Jakubów. Pożar opon w zakładzie przetwarzającym odpady

Tego dnia w miejscowości Mistów niedaleko Jakubowa miały odbyć się ćwiczenia straży pożarnej. Jednak zamiast tego zastępy strażaków z powiatu i województwa zostały skierowane do gaszenia pożaru odpadów.

"Na miejscu zbudowano kilka linii gaśniczych w natarciu na źródło pożaru oraz linię obrony zalegających obok śmieci. W pobliżu zorganizowano również kilka punktów poboru wody" - informuje OSP Jakubów.

Łącznie pożar gasiło ok. 20 zastępów straży pożarnej - w sumie blisko 100 strażaków. W akcji brały udział m.in. jednostki z Warszawy, Stanisławowa, a także Wojskowa Straż Pożarna.

Pożar został dogaszony przed godz. 20:00, ale przez kolejne 12 godzin na miejscu zdarzenia czuwał zastęp OSP Jakubów w celu monitorowania pogorzeliska.

Nowy podatek od plastiku w Polsce. Za kubek dopłacimy 20 groszyPolsat News
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas