Znany z memów "pieseł" jest ciężko chory na białaczkę

Kabosu, pies rasy shiba inu, którego wizerunek zainspirował memy znane pod nazwą "pieseł", jest poważnie chory na białaczkę i zapalenie wątroby - poinformowała jego właścicielka przedszkolanka Atsuko Sato na Instagramie.

article cover
123RF/PICSEL
Słynny z memów "pieseł" - pies rasy shiba inu o imieniu Kabosu - jest ciężko chory. Poinformowała o tym jego właścicielka
Słynny z memów "pieseł" - pies rasy shiba inu o imieniu Kabosu - jest ciężko chory. Poinformowała o tym jego właścicielka 123RF/PICSEL

W Wigilię Bożego Narodzenia 17-letni Kabosu przestał jeść i pić, ale po kilku dniach i po przyjęciu antybiotyków odzyskał apetyt - przekazała jego opiekunka we wtorkowym wpisie w mediach społecznościowych.

Słynny "pieseł" od lat jest znany internautom

Kabosu stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych zwierząt w internecie, kiedy jego zdjęcie z 2010 roku, na którym pozuje z założonymi na siebie łapami i pytającym wyrazem odwróconego do widza pyszczka rozprzestrzeniło się na takich portalach jak Reddit, Tumblr czy 4Chan. Mem przedstawia Kabosu otoczonego kolorowymi tekstami pisanymi przy użyciu fontu Comic Sans, wśród których często pojawia się słowo "wow".

W 2022 roku Kabosu stał się twarzą internetowego ruchu wspierającego Ukrainę i walczącego z rosyjską dezinformacją NAFO, skrótu od North Atlantic Fellas Organization, który swoją nazwą nawiązuje do Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego NATO. Jego wizerunek został też wykorzystany m.in. jako logo kryptowaluty Dogecoin.

Pies znany z memów jest w ciężkim stanie

Sato w ostatnich postach na temat Kabosu informowała, że pies był ciężkim stanie i podziękowała jego fanom za wsparcie, pisząc, że znany z memów pupil "dostaje siłę z całego świata".

PAP
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas