600 fok w jednym miejscu. Niesamowite zdjęcie uchwycone nad Bałtykiem

Przyrodnicy z Gdańska dzięki wykorzystaniu drona byli w stanie uchwycić niesamowity widok. Zdjęcie zamieszczone przez nich w mediach społecznościowych przedstawia aż 592 foki, które w jednym momencie odpoczywały wspólnie w okolicach ujścia Wisły do Morza Bałtyckiego.

592 foki na lądzie i w wodzie uchwycił nad ujściem Wisły dron Stacji Morskiej im. Profesora Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Jak przypominają przyrodnicy, to jedyne miejsce na polskim wybrzeżu, gdzie foki występują stale.

592 foki w jednym miejscu nad Wisłą

Biolodzy przypominają jednak, że ujście Wisły to obszar rezerwatu i należy zagwarantować fokom spokój. Obserwować foki można ze specjalnej wieży widokowej.

"Bardzo nas cieszy taki widok u polskich brzegów. To jedyna focza kolonia. Tym razem 592 foki na lądzie i w wodzie naliczył Michał Podgórski z naszej załogi" - wyjaśnia na Facebooku Stacja Morska im. Profesora Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego.

Reklama

Gdzie w Polsce można zobaczyć foki?

Ujście Wisły to praktycznie jedyne miejsce w Polsce, gdzie można zobaczyć dzikie foki. Zwierzęta szczególnie upodobały sobie Rezerwat Mewia Łacha, bo ludzie nie mają tam wstępu na plażę i nie mogą zbaczać z wyznaczonych ścieżek.

Dzikie foki można obserwować z wieży widokowej, korzystając ze ścieżki edukacyjno-informacyjnej lub od strony morza podczas rejsu wycieczkowego. Na terenie rezerwatu można też podziwiać 120 gatunków ptaków i ponad 300 gatunków roślin.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Foka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy