Nowy Jork. Ocean wyrzucił na plażę 10-metrowego martwego humbaka

Ciało ponad 10-metrowego wieloryba z gatunku humbak (długopłetwiec oceaniczny) zostało wyrzucone w poniedziałek na brzeg Lido Beach w stanie Nowy Jork w USA. Zwierzę zostało zabezpieczone i przebadane.

Gigantyczny humbak został wyrzucony martwy na plażę w stanie Nowy Jork, w okolicach miasta Hempstead. Służby ratunkowe odgrodziły teren, na którym znajdowało się zwierzę podczas gdy eksperci weterynarii zajęli się autopsją wieloryba.

USA. Ocean wyrzucił na plażę 10-metrowego wieloryba

Na nagraniach i zdjęciach udostępnionych m.in. przez agencję Reuters widać odgrodzony teren podczas gdy wielu mieszkańców okolicy wybrało się na plażę, aby zobaczyć wyrzuconego na brzeg humbaka.

Do przekopywania piasku wokół ssaka użyto koparek i innego ciężkiego sprzętu. Po przeprowadzeniu autopsji wieloryb został przeniesiony, aby nie podmywały go fale. Don Clavin nadzorujący region przekazał dziennikarzom, że humbak miał co najmniej 10 metrów długości.

Reklama

Kolejny taki przypadek

Służby ratunkowe wyraziły swoje zaniepokojenie, ponieważ to już kolejny wieloryb wyrzucony na plażę w tych okolicach na przestrzeni ostatniego miesiąca. Ocean wyrzuca je na brzeg stosunkowo często - tylko na wybrzeżu Jersey takich przypadków było w tym miesiącu już siedem. Jak jednak twierdzi Don Clavin, w okolicach miasta Hempstead jest to "największy do tej pory" wyrzucony na plażę wieloryb. "Pracownicy, którzy są tu od dwóch dekad nigdy nie widziały wieloryba o takich rozmiarach". 

Humbaki osiągają 17 metrów długości i 45 ton wagi. Ssaki w ciągu roku potrafią przepłynąć nawet 25 tys. kilometrów. Zwierzęta słyną z wykonywania "pieśni" złożonych z niskich dźwięków, które trwają od 10 do 25 minut.  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wieloryb | humbak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama