Reklama

Niedźwiedzie zorganizowały zapasy na trampolinie

Gdy dzikie zwierzęta dostaną się na terytorium człowieka, nie trudno o nietypowe, mocno zaskakujące sytuacje. Właśnie jedna z nich miała miejsce w Kanadzie, gdzie dwójka niedźwiedzi amerykańskich postanowiła zorganizować zapasy. W tym przypadku za ring posłużyła im trampolina ogrodowa.

Zaskakujące sceny uwieczniła pewna mieszkanka kanadyjskiej Kolumbii Brytyjskiej, czyli prowincji położonej w zachodniej części kraju. Gdy kobieta wyjrzała przez okno, jej oczom ukazały się dwa stosunkowo młode niedźwiedzie pojedynkujące się na trampolinie ogrodowej.

Drapieżniki często odwiedzają wspomnianą okolicę, ale zdecydowanie rzadko widuje się je w trakcie walki zapaśniczej odbywającej się na batucie. Na szczęście, pomimo zdecydowanego przekroczenia maksymalnej wagi użytkownika, uszkodzenia przyrządu były minimalne.

Zobacz także: O zajączkach nie tylko tych wielkanocnych

Reklama

Niedźwiedzie czarne

Wspomniane zwierzęta należą do gatunku niedźwiedzi czarnych nazywanych również niedźwiedziami amerykańskimi lub baribalami. Na co dzień nie spotkamy ich w Polsce, gdyż, jak sama nazwa wskazuje, żyją one wyłącznie na terenie Ameryki Północnej.

Rzeczone niedźwiedzie są zdecydowanie mniejsze i mniej groźne od żyjących na tych samych terenach grizzly, w związku z czym mieszkańcy względnie się ich nie obawiają. Co oczywiście nie oznacza, że takich rozmiarów ssak nie może zrobić im krzywdy.

Dorosłe samce osiągają nawet do 400 kilogramów wagi, a ich wyjątkowo mocne kończyny wyposażone w ostre pazury z łatwością poradziłyby sobie z przedstawicielami Homo sapiens. Na szczęście niedźwiedzie postanowiły zmierzyć się z równym siebie przeciwnikiem tego samego gatunku. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy