Homoseksualizm jest czymś naturalnym? Oto zwierzęta, które tak uważają

Homoseksualizm w świecie zwierząt jest czymś zupełnie powszechnych. Co więcej, przedstawiciele poszczególnych gatunków nie sprzeczają się na temat jego słuszności i nie oceniają innych na podstawie ich orientacji seksualnej. Oto kilka przykładów stworzeń, od których moglibyśmy uczyć się szacunku.

Szympans karłowaty (bonobo)

W świecie zwierząt nie mamy bliższych krewnych niż szympansy karłowate. Dzielimy z nimi aż 98,8 procent DNA, co doskonale pokazuje, jak wiele nas łączy. Wśród wspólnych cech możemy znaleźć między innymi występowanie u osobników różnych orientacji seksualnych.

Co ciekawe, u bonobo zachowania homoseksualne występują znacznie częściej niż te heteroseksualne. Nawet naukowcy nie wahają się określać tego gatunku z natury jako biseksualnego.

Pingwiny

W ogrodach zoologicznych na całym świecie obserwuje się homoseksualne związki pingwinów. Istnieją nawet przypadki osobników płci męskiej, którzy po połączeniu się w parę budują gniazdo i wspólnie próbują wysiadywać kamień.

Reklama

Żyrafy

U majestatycznych przeżuwaczy podobnie jak u szympansów karłowatych zdecydowanie łatwiej zaobserwować zachowania homoseksualne niż heteroseksualne. W jednym badaniu w aż 94 procent wszystkich stosunków brało udział dwóch osobników płci męskiej.

Owce

Co dziesiąty baran ma orientację homoseksualną, a około 20 procent z wszystkich osobników stanowią biseksualiści. Oczywiście innym przedstawicielom tego samego gatunku to nie przeszkadza, a jedynymi oburzonymi w tej sytuacji są niektórzy ludzcy hodowcy.

Czarne łabędzie

Co czwarta para czarnych łabędzi to para dwóch samców. Co niezwykle interesujące, tworzą one tymczasowy trójkąt z wybraną samicą w celu uzyskania jaja, a następnie przeganiają ją i sami wychowują wyklute pisklę.

Pozostałe

Lista zwierząt, u których zaobserwowano zachowanie homoseksualne, jest wyjątkowo długa i obejmuje tysiące różnych gatunków. Słonie, niedźwiedzie, lwy, delfiny, żubry, nietoperze, świstaki, tchórze, goryle, orangutany, makaki, hieny, jaszczurki, węże, żółwie, ważki, kaczki, albatrosy, sępy, gołębie czy nawet muszki owocówki - wymieniać można godzinami.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zwierzęta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy