Gdzie na grzyby 2022. Lasy w pomorskim, łódzkim i na Kujawach

Gdzie rosną grzyby? Pomorskie, Kujawy i Łódzkie to regiony, gdzie od września do listopada można się obłowić. Nadzieję na spotkanie w lesie wymarzonego borowika albo chociaż podgrzybka są o tyle większe, że w ostatnich dniach mieliśmy do czynienia z deszczową aurą. Sprawdzamy, gdzie rosną grzyby w lasach na północy i w centralnej Polsce.

Gdzie rosną grzyby? Gdzie na grzyby w pomorskim, łódzkim i Kujawach?
Gdzie rosną grzyby? Gdzie na grzyby w pomorskim, łódzkim i Kujawach?123rf.com123RF/PICSEL

Gdzie rosną grzyby? Choć na zamkniętych forach dla wytrawnych grzybiarzy coraz częściej słychać głosy, że dzielenie się takimi informacjami prowadzi do zbyt dużej ilości osób w lasach, warto pamiętać, że z ich dobrodziejstw mogą korzystać wszyscy, a nie tylko wybrani. Z tą myślą sprawdzamy, gdzie udać się na grzyby w pomorskim, łódzkim i na Kujawach.

Gdzie na grzyby w województwie pomorskim w 2022 roku?

Gdzie rosną grzyby? Deszczowa aura w ostatnich dniach wlała w serca grzybiarzy nadzieję na dobre zbiory. Województwo pomorskie to miejsce, gdzie w sezonie bez problemów można zbierać prawdziwki, podgrzybki, kozaki, maślaki czy kurki. Jeżeli mamy czas na spacery w okolicach Słupska, na grzyby warto udać się do Podwilczyna, gdzie rosną głównie prawdziwki.

Gdzie na grzyby w województwie pomorskim? Sporo gatunków jadalnych grzybów można spotkać w pobliskich lasach miejscowości Orzechowo. Podobnie zresztą jak w miejscowości Korzybie oraz Stara Dąbrowa. Gdzie rosną grzyby? Po kurki w pomorskim możecie udać się do lasów gminy Nowa Wieś Lęborska.

Gdzie na grzyby w województwie pomorskim warto się jeszcze udać? Miejsc do ich zbierania jest znacznie więcej, dlatego że grzyby rosną w na terenach wokół Jeziora Bieszkowickiego. To w powiecie wejherowskim. Koniecznie zajrzyjcie również do lasów w Dębnicy i Krępie Kaszubskiej, a grzyby można również zbierać w okolicach Choczewa, Białogóry, Zbychowa, Świeżna czy Grzybna.

Gdzie na na grzyby w kujawsko-pomorskim w 2022 roku?

Szybsze bicie serca na widok zdrowego borowika zapewniają również lasy w kujawsko - pomorskim. To jedno z najbardziej obfitych w grzyby rejonów naszego kraju, a na udany zbiór wcale nie trzeba iść do Borów Tucholskich. Gdzie rosną grzyby w kujawsko - pomorskim? Łatwy zbiór gwarantują również Puszcza Bydgoska oraz lasy w okolicach Zalewu Koronowskiego oraz Cierpic.

Charakterystyczny zapach grzybów można poczuć również odwiedzając lasy w powiecie sępoleńskim oraz okolicach Czerniewic lub wybierając się w okolice jeziora Skrzyneckiego. Uważny grzybiarz wybiera również Dubielno koło Świecia, Maksymilianowo czy okolice Solca Kujawskiego.

Gdzie na na grzyby w województwie łódzkim w 2022 roku?

Gdzie rosną grzyby? Niestety w województwie łódzkim trwa słaby sezon, czego dowodem są co rusz wrzucane posty w mediach społecznościowych pełne... pustych koszyków. Być może co poniektórzy natrafili na pojedyncze sztuki złotoborowika wysmukłego w okolicach Jeziorska, jednak nie ma co ukrywać, że trwająca susza nie pozwala na obfite zbiory.

Mimo to nie brakuje osób które szukają informacji, gdzie na na grzyby w województwie łódzkim w 2022 roku. Pomijając okolice Jeziorska, warto wybrać się również w takie rejony jak:

  • Las Łagiewnicki;
  • lasy w okolicach Opoczna i Gałkówka;
  • Łask (powiat łask, gmina Łask);
  • las Wiączyński;
  • okolice Chechła.

Gdzie rosną grzyby w województwie łódzkim jeszcze? Na pewno warto przejść lasy swędowskie. Udając się na północ od Łodzi warto zajrzeć między Swędowem i Kęblinami a Szczawinem. Borowiki można spotkać w okolicach wsi Grotniki, a maślaki i podgrzybki w okolicach Józefowa oraz w lasach w pobliżu Natolina.

CZYTAJ TAKŻE:

Uprawy ryżu we Włoszech wyniszczone susząDeutsche Welle
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas