Ewenement w lesie. Leśnik nagrał wyjątkowego jelenia

Rzadko zdarza się spotkać na swojej drodze okazałego jelenia, a szczególnym przypadkiem jest zobaczenie białego osobnika. Takie szczęście miał leśnik z województwa opolskiego. "To ewenement i szczęście" - mówi pracownik Nadleśnictwa Olesno i publikuje nagranie ze zwierzęciem.

Biały jeleń spotkany w woj. opolskim
Biały jeleń spotkany w woj. opolskim/CanvaEast News

"To największy prezent i wyróżnienie, jakie mogła przyznać otaczająca przyroda!" - pisze na Facebooku Nadleśnictwo Olesno i publikuje film, na którym widać wyjątkowy okaz jelenia. Jednostka nie kryje radości z powodu spotkania z pięknym zwierzęciem na terenie opolskich lasów.

Spotkanie z białym jeleniem

Jeden z pracowników nadleśnictwa miał niebywałe szczęście zobaczyć białego jelenia skubiącego trawę w lesie. Jak podaje nadleśnictwo, albinizm u jeleni zdarza się niezwykle rzadko, a nawet "zakrawa o mistycyzm". Z tego powodu biały jeleń często jest opisywany w rozmaitych przypowieściach, baśniach i legendach, a wśród myśliwych częściowo panuje przesąd o zakazie strzelania do białego zwierzęcia. W przeciwnym razie, na polującego i jego rodzinę spadnie nieszczęście. Przesąd ma swoje źródło w przypowieści o św. Hubercie, któremu objawił się biały jeleń.

Nadleśnictwo Olesno informuje, że częściej niż białego jelenia, zdarza się spotkać białego daniela lub sarnę. Kolor sierści tych zwierząt - odmienny od reszty osobników, to najprawdopodobniej wynik zbyt małej ilości melaniny w organizmie zwierzęcia.

"To ewenement i niewyobrażalne szczęście, żeby spotkać w dzikim środowisku takiego osobnika" - pisze Nadleśnictwo Olesno.

Pod koniec marca leśnicy z Nadleśnictwa Leżajsk także opublikowali nagranie, na którym widać przebiegającego przez leśną drogę białego jelenia. 

Recykling materiałów budowlanych. Atrium International przykładem ekologicznej rozbiórki SCP
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas