Reklama

Wyłowiono jedną z dwóch największych "złotych rybek" na świecie

Karp koi, to jak wskazuje nazwa hybryda karpia i ryby koi. Po 20 latach od wypuszczenia "złotej rybki" do stawu hodowlanego, wędkarz złowił ten drugi co do wielkości okaz na świecie.

Rybak Andy Hackett złapał na wędkę nieuchwytną 30-kilogramową hybrydę karpia i koi. Jak donosi The Guardian, ryba została wypuszczona do stawu rybackiego około 20 lat temu. Karasie chińskie znane na całym świecie pod terminem "złote rybki" to okazy chętnie wybierane do akwariów. Powszechnie hoduje je się w domach, a ich rozmiar jest niewielki.

Wędkarzowi Andy'emu Hackettowi udało się złowić znacznie większą wersję tzw. "Marchewki". Wyłowił z wody ważącą ponad 30 kg wielką rybkę.

Nieuchwytna ryba, która dotychczas stroniła od kontaktu z wędkarzami, nazywana jest Marchewką ze względu na jej głęboki, pomarańczowy odcień łusek. Ryba pływa we francuskim stawie hodowlanym Bluewater Lakes w Szampanii.

Reklama

Uważa się, że ta hybryda koi i karpia, jest jednym z dwóch takich gigantów na świecie. Chodzi o rybę złowioną.

42-latek powiedział po wyłowieniu ryby, że zdawał sobie sprawę, że Marchewka tam jest, ale nigdy nie myślał, że ją złapie.

„Wiedziałem, że to będzie duża ryba, kiedy tylko połknęła moją przynętę [...]. Wspaniale było ją złapać, ale było to również zwykłe szczęście” - mówił Hackett.Po nagraniu materiału wideo, mężczyzna wypuścił złotą rybę do wody.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama