Reklama

Zimowa pogoda znów zaatakuje. Do Polski wrócą śnieg i mróz

Przez ostatnie tygodnie w Polsce i Europie mieliśmy do czynienia raczej z wiosenną niż zimową pogodą. To się jednak zmieni. Synoptycy ostrzegają, że do kraju powróci zimowa aura i niskie temperatury. W niektórych miejscach możemy się także spodziewać opadów śniegu.

Początek stycznia w Europie był wyjątkowo ciepły. Pogoda przypominała aurę, którą kojarzymy raczej z wiosną niż zimą. Doszło nawet do tego, że wiele kurortów narciarskich musiało się posiłkować armatkami lub zamykać stoki z powrotu braku śniegu.

Do Polski wraca zimowa pogoda i ujemna temperatura

Końcówka stycznia przyniesie jednak już bardziej typową dla zimy pogodę. Od czwartku w całej Polsce możemy spodziewać się temperatur w okolicach zera stopni Celsjusza. Termometry wskażą co najwyżej kilka kresek na plusie.

Reklama

Prognozy pogody pokazują wyraźnie, że z południowego zachodu zbliża się do Polski masa zimnego powietrza. Dlatego też już od czwartku na południu i zachodzie kraju spodziewany jest mróz. Im bliżej weekendu, tym temperatura będzie niższa. W niedzielę w Zakopanem termometry mogą wskazać nawet -10°C, w Krakowie -6°C, a w Warszawie -5°C.

Kolejny atak mrozu spodziewany jest w środku przyszłego tygodnia. Od wtorku do Polski znów zacznie napływać zimne powietrze, ale tym razem ze wschodu. Ujemne temperatury prognozowane są w niemal całym kraju. Szczególnie zimno będzie w weekend 28-29 stycznia. Wówczas temperatura prawie w całej Polsce może wynosić nawet -10°C.

Prognoza pogody na weekend. Czy będzie śnieg?

"Nad Polską wędrują układy niskiego ciśnienia, jedne za drugim, to jest niesamowita sytuacja. Więc pogoda będzie bardzo dynamiczna. Zacznie się ulewnym deszczem, następnie śniegiem z deszczem, ale w następnych dniach będzie już tylko śnieg" - mówi dla PAP Grzegorz Walijewski z IMGW.

W weekend nawet na nizinach może spaść w Polsce 10 centymetrów śniegu. W górach - Tatrach, Bieszczadach, Karkonoszach i Beskidach - śnieg w weekend będzie padał codziennie. Pokrywa śnieżna ze względu na mrozy będzie się utrzymywać co najmniej jeszcze przez następny tydzień.

Sprawdzone prognozy tylko w serwisie pogoda.interia.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody | śnieg | zima

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy