Kiedy koniec upałów? Prognozy pogody wskazują konkretną datę

W całej Polsce mierzymy się obecnie z falą dotkliwych upałów. Miejscami temperatura sięga nawet 33-34 stopni Celsjusza. Nic zatem dziwnego, że z utęsknieniem czekamy na informacje o choćby minimalnym ochłodzeniu. Kiedy możemy spodziewać się końca upałów? Niestety nie mamy dobrych wiadomości. Wysokie temperatury mogą utrzymać się nawet do końca sierpnia.

Fala upałów powróciła do naszego kraju. W czwartek gorąco jest prawie w całej Polsce. W Warszawie termometry wskazały 33°C, w Łodzi również 33°C, a w Krakowie 30°C. W tym tygodniu padł także tegoroczny rekord temperatury w Polsce

Poniżej 30 stopni jest tylko w zazwyczaj gorącym Poznaniu, a także na wybrzeżu, gdzie temperatura powietrza oscyluje w granicach 20 stopni Celsjusza.

Zobacz także: Zamykać czy otwierać okna w czasie upału? Odpowiedź zaskakuje

Reklama

Prognoza pogody. Kiedy koniec upałów?

Niestety średnioterminowe prognozy pogody wskazują, że afrykańskie upały zostaną jeszcze z nami na długo. Z danych prezentowanych przez IMGW wynika, że ochłodzenia możemy spodziewać się dopiero za 10 dni, w okolicach 27 sierpnia, czyli już pod koniec miesiąca.

Średnioterminową prognozę pogody potwierdzają dane prezentowane przez serwis WX Charts. Na mapach meteorologicznych również można zauważyć, że fala gorąca utrzymująca się nad Polską przesunie się na wschód dopiero w okolicach poniedziałku, 28 sierpnia.

Susza, burze i niewiele deszczu

Trwająca fala upałów będzie się też niestety wiązać z postępującym zjawiskiem suszy przerywanej gwałtownymi opadami i burzami. Nawałnic możemy się spodziewać m.in. w czwartek, piątek i niedzielę. Opady deszczu inne niż krótkotrwałe i nawalne spodziewane są najszybciej w okolicy czwartku, 24 sierpnia.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: upały | pogoda | prognoza pogody | burze nad Polską
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy