Reklama

Tylko w Interii "Korba na rower"

W ciągu ostatnich 30 lat liczba dzieci na świecie, które chodzą lub jeżdżą rowerem do szkoły spadła z 82% do zaledwie 14% [1]. Dziś na nowo zachęcamy młodzież, by wsiadła na jednoślady. Historia zatacza koło (nie tylko rowerowe), a Interia przyspiesza tę zmianę!

Kilkadziesiąt lat temu rower był naturalnym wyborem wszystkich tych, którzy do szkoły, czy pracy nie mogli dojechać innym środkiem lokomocji. Ostatnie dwudziestolecie przyniosło w Polsce wzrost dostępności samochodów oraz rozwój transportu publicznego gasząc na kilka lat popularność jednośladów. W tym czasie zmieniła się również struktura miast, które rozrastały się i coraz mocniej przystosowywały do nowych zwyczajów i wyborów pasażerów. Przyzwyczailiśmy się do myśli, że samochód, czy autobus jest wygodniejszy, szybszy i bardziej efektywny.

Dziś na nowo odkrywamy, dlaczego ten ekologiczny środek transportu jest naszym wielkim sojusznikiem i ruszamy z akcją Interii "Korba na rower". Specjalnie dla Was zbadamy jak rozwój ekonomiczny i kultura wpływają na nasze lokomocyjne nawyki. Zaproponujemy praktyczne poradniki i propozycje tras. Zapytamy ekspertów, lekarzy i trenerów jak najlepiej praktykować ten sport.

Reklama

"Korba na rower" - warto się angażować!

W akcje zaangażowane będą wszystkie serwisy Interii. Dlatego na rower spojrzymy nie tylko z perspektywy sportu. Pojawią się również porady dotyczących tras, serwisowania sprzętu, żywienia podczas wycieczek. Jednoślady ocenimy także z perspektywy rodzica, który planuje wakacje z rowerem.

Do przejechania tej samej trasy samochodem, co rowerem zużyjemy siedmiokrotnie więcej powietrza. Eksperci szacują, że energia, którą wykorzystuje cyklista, nie wystarczyłoby nawet do uruchomienia świateł auta na jednakowym dystansie. Jak zadbać o siebie, dbając jednocześnie o przyrodę? Gdzie szukać inspiracji w nowoczesnym myśleniu o mieście? Jak tworzyć ekologiczne nawyki u najmłodszych o tym wszystkim w Zielonej Interii.

Czytaj też: Rower dla klimatu. Każda przejażdżka robi różnicę

Badania pokazują, że jazda na rowerze to najszybszy sposób poruszania się po mieście, gdy mamy do przejechania odległość do 5 km. Na ten wynik nakłada się kilka czynników. Rower nie stoi w korku, nie potrzebuje dedykowanego miejsca do zaparkowania i nie generuje opłat związanych z poruszaniem się nim. Jednak, żeby nasza trasa przebiegała sprawnie, potrzebna jest odpowiednia infrastruktura. O to, gdzie brakuje ścieżek rowerowych? Jakie zwyczaje panują na drogach i którędy jechać, by sprawnie dotrzeć do celu zapytają dziennikarze Interia Motoryzacja.

Trzy godziny jazdy tygodniowo ograniczają ryzyko zawału serca o 50%. Rower to nie tylko ekologiczne rozwiązanie, ale nasz, wielki sojusznik w walce o zdrowie. Jak dobrać strój, by wygodnie dojechać do pracy? Jaki model roweru wybrać na rekreacyjne wypady za miasto? Te praktyczne porady przygotują dziennikarze Interia Sport.

O mapy na rodzinne wypady, porady co smacznego zjeść w czasie wyprawy i jak zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych rowerzystów zadbają dziennikarze Interia Kobieta.

Maraton, a nie sprint, czyli "Korba na rower"

"Korba na rower" już po raz drugi zagości w Interii. Tym razem poza publikacjami redakcyjnymi planujemy akcje towarzyszące mi. in. konkurs dla naszych użytkowników oraz ekskluzywne materiały wideo. Zaczynamy 29 kwietnia, ale porcję nowych tekstów możecie u nas znaleźć w każdy piątek i sobotę aż do 30 września.

Zielone serce akcji

Głównym motorem napędowym akcji będzie serwis Zielona Interia. Nasze ekologiczne serce portalu. Dziennikarze tego serwisu przygotują reportaże, niezbędniki i porady, które przydadzą się wszystkim osobom, którym na sercu leży troska o środowisko.

"Korba na rower" to akcja nie tylko dla zaangażowanych cyklistów, ale również dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z rowerami. Jedziesz z nami?

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy