Cyklon Georgina uderzył w Europę. W Polsce przyniesie zmianę pogody

Silny niż nazywany Georgina uderzył w zachodnią część Europy. Z powodu cyklonu także w Polsce gwałtownie zmieni się pogoda. Ile będzie stopni i jakiej aury możemy spodziewać się w najbliższych dniach przez cyklon Georgina? Wyjaśniamy.

article cover
materiały prasowe
partner merytoryczny
banner programu czyste powietrze
Cyklon Georgina uderzył w Europę. Na zachodzie przyniesie ulewne deszcze i wichury, ale w Polsce możemy spodziewać się kilku dni z babim latem
Cyklon Georgina uderzył w Europę. Na zachodzie przyniesie ulewne deszcze i wichury, ale w Polsce możemy spodziewać się kilku dni z babim latemwxcharts.commateriały prasowe

Cyklon Georgina najgorszy będzie na zachodzie Europy

Cyklon Georgina uderza w zachodnią część Europy. W tym regionie zdążył już przynieść wichury, ulewny deszcz i ryzyko gwałtownych powodzi. Wiatr w niektórych miejscach osiąga prędkość aż 100 kilometrów na godzinę.

Najbardziej zagrożone cyklonem Georgina są kraje na zachodzie Europy - Hiszpania, Portugalia i Francja. Ryzyko gwałtownego załamania aury występuje też dla części Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Gwałtowne opady, silny wiatr, a nawet burze prognozowane są też w Niemczech.

W Polsce czeka nas babie lato

W naszym kraju pogoda również się zmieni, ale nie tak jak w zachodniej Europie. W przeciwieństwie do Francji czy Hiszpanii, w Polsce będziemy mieć do czynienia z tzw. pogodowym babim latem. Oznacza to, że wróci ciepła (jak na jesień) pogoda.

W najbliższych dniach w Polsce z powodu oddziaływania cyklonu Georgina możemy spodziewać się temperatury powietrza wynoszącej aż 20 stopni Celsjusza.

Jak to możliwe, że w zachodniej Europie będzie padać i wiać, a w Polsce będziemy mieć babie lato? Cyklon Georgina spowoduje, że niż będzie zaciągał ciepłe masy powietrza z południowego zachodu, które następnie powędrują w kierunku środkowej części kontynentu.

Pierwszy czarny ryś w historii zaobserwowany w Kanadziemateriały prasowe
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas