Reklama

Fotowoltaika w Polsce z kolejnym rekordem

W połowie maja fotowoltaika w Polsce pobiła kolejny rekord. W szczytowym momencie zapewniała ona naszemu krajowi aż 5767 MWh, co stanowiło niemal 30 procent całego miksu energetycznego. Wraz ze wzrostem temperatur możemy spodziewać się kolejnych wspaniałych wyników w najbliższym czasie.

Przejście na odnawialne źródła energii jest nieuniknione, a im szybciej ta zmiana nastąpi, tym więcej pieniędzy zostanie w portfelach Polaków. Tym bardziej więc może cieszyć kolejny rekord pobity przez fotowoltaikę, która dostarczyła nam rekordowej ilości energii.

W majowe popołudnie panele słoneczne wytworzyły w szczytowym momencie aż 5767 MWh. Wówczas stanowiły one aż 29,7 procenta całego krajowego miksu energetycznego, ustępując jedynie węglowi kamiennemu (6987 MWh).

Zobacz także: Pięć krajów UE podpisało apel o znaczne zwiększenie wydajności fotowoltaiki

Reklama

Rekordowe prognozy fotowoltaiki

Warto wspomnieć, że jeszcze pod koniec marca bieżącego roku najlepszy wynik fotowoltaiki nie przekraczał nawet wartości 5000 MWh, gdyż wynosił zaledwie 4 774 MWh. Takie przeskoki z pewnością mogą napawać niemałym optymizmem.

Co więcej, słoneczne dni dopiero nadchodzą do naszego kraju, w związku z czym możemy spodziewać się kolejnych rekordów w najbliższym czasie. Dodatkowo z tygodnia na tydzień liczba paneli słonecznych w naszych kraju rośnie, co również przyczynia się do coraz lepszych wyników.

Na sam koniec warto dodać, że moc produkowana przez fotowoltaikę jest w rzeczywistości jeszcze większa, gdyż prąd wykorzystywany bezpośrednio przez właścicieli instalacji nie wlicza się do bilansu Polskich Sieci Elektroenergetycznych. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy