Zbigniew Ziobro chce, żeby Polska odrzuciła zakaz sprzedaży aut spalinowych

Minister sprawiedliwości Zbigniew Zbioro zapowiedział, że wezwie rząd do sprzeciwu wobec planowanego przez Unię Europejską zakazu sprzedaży samochodów spalinowych od 2035 roku. We wtorek miał złożyć odpowiedni wniosek w tej sprawie.

Zbigniew Ziobro odniósł się we wtorek do planowanego przez UE zakazu sprzedaży samochodu spalinowych od 2035 roku oraz podatku od samochodów spalinowych.

"Nigdy nie zgodzimy się na to, żeby Polacy byli w przyszłości obciążani podatkami z tego powodu, że jeżdżą samochodami z silnikiem benzynowym czy Diesla, bo takie nie podobają się Brukseli. Nie zgodzimy się na to, żeby Polacy byli zmuszani w perspektywie do przesiadania się do samochodów elektrycznych, które są bardzo drogie" - mówił Ziobro.

Reklama

Ziobro: nie będzie zgody na podatki i zakaz aut spalinowych

Minister sprawiedliwości poinformował, że we wtorek poruszy tę kwestię podczas posiedzenia Rady Ministrów. "Na posiedzeniu rządu wystąpię z inicjatywą, aby polski rząd podjął jasną decyzję i zakomunikował Brukseli, że nie zgodzimy się na to, by w 2035 r. wprowadzać ostateczną datę odejścia od samochodów z silnikiem Diesla i benzynowym" - oświadczył.

Zapowiedział też, że wezwie rząd do sprzeciwienia się wprowadzeniu jakichkolwiek dodatkowych podatków od takich aut. "Polski rząd powinien jasno zakomunikować Komisji Europejskiej, że na to nie będzie zgody, bo na pewno nie będzie zgody Solidarnej Polski. Mam nadzieję, że nasz wniosek w tej sprawie zostanie przyjęty ze zrozumieniem i przegłosowany przez cały rząd" - dodał Ziobro.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy