Niezbędne ekogadżety na podróż. Jak zaoszczędzić i zadbać o środowisko?

Często, kiedy wyruszamy w podróż, chcemy oderwać się od wszystkiego, co nas otacza, pozostawiając nasze troski i problemy z dala od siebie. Oczywiście mamy do tego prawo, lecz nawet w takich przypadkach powinniśmy pamiętać o naszym środowisku i nie dorzucać mu kolejnych zmartwień. Oto ekogadżety, które ci w tym pomogą.

Co warto zebrać ze sobą w podróż?
Co warto zebrać ze sobą w podróż?pixabay.com

Wielorazowa torba

Wielorazowe torby stały się niemal symbolem transformacji ekologicznej, zastępując powoli wychodzące z użycia plastikowe jednorazówki. Ten zrównoważony ekologicznie wytwór z pewnością przyda nam się podczas podróży w wielu przeróżnych sytuacjach.

Podczas wypraw zawsze możemy wykorzystać torbę do zbierania grzybów albo innych niewielkich obiektów, a nawet małych ilości chrustu. Wracając ze spaceru do domu lub hotelu, możemy zrobić spore zakupy, nie obawiając się o trudności z transportem, a w przypadku rozerwania czy zalania plecaka torba posłuży nam do zażegnania problemu poprzez przepakowanie rzeczy.

Butelka z filtrem

Lekka i poręczna butelka z filtrem zapewni nam dostęp do wody pitnej w niemal każdym zakątku naszej planety. Po odpowiednim nawodnieniu wystarczy, że napełnimy nasze naczynie przy dowolnym kranie i od razu mamy zapas życiodajnej cieczy na najbliższy czas.

Dodatkowo nie musimy zamartwiać się szukaniem w okolicy sklepów czy koszów na śmieci. Tym sposobem oszczędzamy zarówno czas, jak i pieniądze, a poza tym nie przyczyniamy się do produkcji zbędnego plastiku.

Biodegradowalny szampon w kostce

Jeśli nie chcemy przyczyniać się do produkcji zbędnego plastiku, możemy również zakupić szampon w kostce. W przypadku wybory biodegradowalnego kosmetyku będziemy mogli z czystym sumieniem użyć go w dzikim jeziorze lub innym zbiorniku wodnym, co podczas ekstremalnych wypraw często jest jedynym rozwiązaniem.

Co warto mieć w plecaku?
Co warto mieć w plecaku?pixabay.com

Metalowe pudełko

Metalowy pojemnik będzie zdecydowane bardziej ekologicznym rozwiązaniem do schowania naszego prowiantu od na przykład plastikowych woreczków czy folii aluminiowej. Co więcej, będziemy mogli go używać wielokrotnie, a nasze jedzenie z pewnością nie pogniecie się.

Warto również wspomnieć, że w przypadku niedojedzenia posiłku z restauracji, czy zakupu stosunkowo kruchego pożywienia, metalowe pudełko posłuży nam jako idealne miejsce do przechowywania.

Szklane pojemniczki na kosmetyki

Kiedy wybieramy się w podróż i nie chcemy zabierać ze sobą nadmiaru kosmetyków, często kupujemy produkty w niewielkich plastikowych opakowaniach, dzięki czemu nie musimy nosić ich większych wersji.

Zdecydowanie tańszym i przyjaźniejszym dla środowiska wyborem będzie zakup niewielkich szklanych pojemników na kosmetyki. Wówczas wystarczy, że przelejemy do nich nasze ulubione produkty, dzięki czemu nie będziemy musieli każdorazowo wydawać pieniędzy oraz dołożymy swoją cegiełkę do walki z zanieczyszczeniem plastikiem.

Telefon w podróży? Czemu nie?
Telefon w podróży? Czemu nie?pixabay.com

Telefon

Niemal każdy korzysta w dzisiejszych czasach ze smartfonów, więc warto wykorzystywać je również dla dobra środowiska. Gdy wybieramy się w podróż, często nie musimy drukować biletów, ponieważ wystarczy okazać je w wersji elektronicznej.

Natomiast podróżując po miastach, ekologicznie będzie korzystać z darmowych map internetowych, a w przypadku braku dostępu do internetu, zawsze możemy odpowiednio wcześniej zrobić zrzuty ekranu interesujących nas obszarów.

Oczywiście telefony zagwarantują nam również całą masę innych udogodnień podczas podróży, z których nie wahajmy się korzystać.

Korba na rower, odc. 1: Rowerem przez miastomateriały promocyjne
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas