Pyton połknął kobietę w całości

W Indonezji doszło do szokującego zdarzenia. BBC za lokalnymi mediami przekazała informację o śmiertelnym wypadku w prowincji Jambi. Kobieta została zabita i połknięta w całości przez pytona.

Pyton może połykać ofiarę w całości
Pyton może połykać ofiarę w całościGetty Images

Jak podają lokalne media, 50-letnia kobieta zamieszkująca indonezyjską prowincję Jambi została połknięta w całości przez pytona Jak powiedział mediom szef miejscowej policji, ciało ofiary było w dużej mierze nienaruszone.

Kobieta o imieniu Jahrah miała zmierzać w niedzielę do pracy na plantację kauczuku. Kiedy nie wróciła z pracy, zaczęto jej poszukiwać. Następnego dnia mieszkańcy wsi znaleźli co najmniej pięciometrowego pytona z mocno wypchanym brzuchem. Jak podają media, mieszkańcy zabili węża, a w środku znaleźli ciało kobiety.

Nie jest to pierwszy taki odnotowany przypadek w Indonezji, ale dochodzi do nich stosunkowo rzadko. Dwa podobne zdarzenia odnotowano kilka lat temu w kraju w latach 2017-2018.

Pytony połykają swój pokarm w całości. Ich szczęki są połączone bardzo elastycznymi więzadłami, więc mogą rozciągać się wokół dużych zdobyczy. Jeden z ekspertów powiedział BBC, że pytony zazwyczaj jedzą szczury i inne zwierzęta, "ale gdy osiągną pewien rozmiar, nie zawracają już sobie głowy szczurami, bo ich wartość kaloryczna jest zbyt niska". Mary-Ruth Low, ekspertka Wildlife Reserves Singapore, twierdzi, że pytony są w stanie zjeść duże zwierzęta, w tym świnie i krowy.

PAP
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}