Reklama

Przemysław Białkowski podcast: Turystyka parkowa

Jeździ po parkach narodowych, opowiada dlaczego warto to robić i ma wielkie plany na rozwój turystyki parkowej w Polsce – gościem podcastu Przemysława Białkowskiego jest Michał Słodowy, autor inicjatywy „z parku do parku”.

Kilka lat temu podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych zobaczył przewodnik po parkach narodowych. Dziś podobny pomysł realizuje w Polsce. Michał Słodowy planuje wydanie przewodnika, który potraktuje parki narodowe nie jako dodatek, a wzorem USA - główny cel urlopowych wyjazdów.

W Polsce każdy park gra do swojej bramki, nie jest to połączone. Moim celem jest wprowadzenie przewodnika, który by zachęcał do odwiedzania polskich parków narodowych. Będzie można tam zbierać pieczątki z każdego z parków. Jest czym się chwalić, co oglądać i co poznawać - mówi Michał Słodowy.

Reklama

W Polsce istnieją 23 parki narodowe, a od powstania ostatniego z nich minęło już 20 lat. Organizacje ekologiczne od dawna apelują o utworzenie kolejnych i powiększenie obecnych. Tu z pomocą może przyjść Komisja Europejska. Według przyjętej w tym roku strategii bioróżnorodności 10 procent powierzchni krajów UE ma zostać objęte ścisłą ochroną. Obecnie parki narodowe zajmują 1 procent powierzchni Polski. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL