Największy w historii halloweenowy lampion z dyni

W Stanach Zjednoczonych wydrążono największy w historii halloweenowy lampion. Powstał on w Anoce (w stanie Minnesota), zwanej halloweenową stolicą świata, z dyni ważącej zawrotne 1161 kilogramów. Wzorowano go na orle będącym symbolem wspomnianego miasta.

article cover
Twitter
partner merytoryczny
banner programu czyste powietrze

W połowie października bieżącego roku pochodzący z Minnesoty ogrodnik - Travis Gienger - wyhodował najcięższą dynię w historii Stanów Zjednoczonych. Rekordzistka ważyła 2560 funtów, czyli w przeliczeniu około 1161 kilogramów, zapewniając hodowcy wielkie uznanie.

Co ciekawe, poprzedni rekord wynosił 2554 funtów, czyli w przeliczeniu 1158 kilogramów, i został ustanowiony zaledwie tydzień wcześniej w Clarence (stan Nowy Jork) przez Scotta Andrusza. Oznacza to, że został on pobity dosłownie o trzy kilogramy.

Rekordowy lampion

Obecny rekordzista - Travis Gienger - postanowił pójść za ciosem i pobić kolejny rekord - tym razem w skali światowej. Swoją dynię zapragnął przekształcić w halloweenowy lampion, dzięki czemu stworzono największy w historii jack-o’-lantern.

Halloweenowy lampion można zobaczyć w Anoce (stan Minnesota), czyli mieście nazywanym również halloweenową stolicą świata. Co roku odbywają się tutaj huczne obchody wspomnianego święta.

Rekordowa dynia została wyrzeźbiona na kształt orła, który jest symbolem Anoki, jak i również całych Stanów Zjednoczonych. Proces tworzenia lampionu został uwieczniony i udostępniony w serwisie YouTube, dzięki czemu każdy może go bezpłatnie zobaczyć.

Ekoświęto ZmarłychSCP
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas