Nieszczęśliwy wypadek tira w Ontario. 5 mln pszczół wypadło z ciężarówki

30 sierpnia doszło do pechowego wypadku w prowincji Ontario w Kanadzie. Z ciężarówki wypadły skrzynie transportowe dla pszczół. Policja ostrzegła przed kilkumilionowym rojem pszczół, który wydostał się na zewnątrz.

Policja regionalna w Halton poinformowała, że 30 sierpnia otrzymała niecodzienne zgłoszenie od kierowcy ciężarówki. Przekazał, że podczas jazdy doszło do obluzowania się skrzyń, w których były przewożone pszczoły. Owady wyleciały na ulicę w pobliżu osiedli mieszkalnych.

Miliony pszczół na drodze

Szacuje się, że kierowca transportował ok. 5 mln owadów, które po zdarzeniu wyleciały na drogę. Policja informowała, że skrzynie leżały na drodze, a wkoło latały roje pszczół. Co więcej, pszczelarz, który był na miejscu zdarzenia, został prawdopodobnie kilka razy użądlony.

Reklama

Lokalna policja, która przybyła na miejsce ostrzegła kierowców, aby ci zamykali okna w pobliżu, znajdując się w pobliżu miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze zaapelowali również do pieszych, aby omijali okolicę Guelph Line.

Większość pszczół wróciła

Około godziny po publikacji informacji w mediach społecznościowych do władz zgłosili się pszczelarze, którzy zaproponowali swoją pomoc. Na miejscu zjawiło się kilka osób.

Po około trzech godzinach udało się zebrać większość z pięciu milionów pszczół, które były przewożone ciężarówką. Niektóre skrzynki pozostawiono na miejscu, aby pozostałe na wolności pszczoły mogły do ​​nich samodzielnie wrócić.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pszczoły | Kanada

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy