Wąż w warszawskim metrze. Gatunek jest niegroźny i pożyteczny

Wejście do stacji metra oznaczone czerwono-żółtym symbolem „M” z nowoczesnym, szklanym zadaszeniem, w tle centrum miasta z budynkami i niebem z chmurami, w lewym górnym rogu widoczne wstawione zbliżenie gołębia siedzącego na betonowym stopniu.
Po jednej ze stacji warszawskiego metra spacerował wążGerard/ReporterEast News

W skrócie

  • Policja i straż miejska interweniowały na stacji metra w Warszawie, gdzie pojawił się nietypowy pasażer - wąż.
  • Okazało się, że był to niegroźny zaskroniec, który został bezpiecznie schwytany i wypuszczony na wolność.
  • Gady te są pożyteczne i objęte częściową ochroną gatunkową w Polsce.
  • Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej serwisu, otwiera się w nowym oknie

Wąż w Warszawie. Gad odwiedził metro na Nowym Świecie

Zobacz również:

Czy boisz się węży?
Tak
Nie
Czuję przed nimi respekt, ale nie boję się węży
Węże się obudziły. Wśród nich jest jadowita żmijaPolsat NewsPolsat News
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?