Opolskie: Kłusownik zatrzymany przez policję

​Policjanci ze Strzelec Opolskich zatrzymali 35-latka podejrzanego o kłusownictwo. Jak poinformowała KW Policji w Opolu, na posesji zatrzymanego znaleziono klatki z ptakami podlegającymi ścisłej ochronie.

article cover
Opolska Policja

W ubiegłym tygodniu policjanci ze Strzelec Opolskich uzyskali informację o mężczyźnie, który - według informatorów - miał trudnić się kłusownictwem. Do domu jednorodzinnego zajmowanego przez podejrzanego, wysłano policyjny patrol.

Za domem, na nieużytkach rolnych, policjanci znaleźli klatki z ptakami, które w Polsce są pod ścisłą ochroną gatunkową. Kolejne przetrzymywane były w klatkach w domu. W sumie było to kilkanaście rzadkich gatunków ptaków - między innymi gile, sikorki, makolągwy, szczygły i grubodzioby. Zarekwirowano także służące do kłusownictwa liczne klatki z zatrzaskami i wnyki.

Właścicielem terenu okazał się 35-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego. Mężczyzna usłyszał już zarzut związany z kłusownictwem. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat więzienia. Znalezione ptaki zostały przekazane funkcjonariuszom Straży Leśnej.

Zatrzymany mężczyzna przetrzymywał w klatkach ptaki, które są pod ścisłą ochroną.
Zatrzymany mężczyzna przetrzymywał w klatkach ptaki, które są pod ścisłą ochroną. Opolska Policja
PAP
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas