Nie żyje kolejny żubr. Następny wypadek z udziałem wojska

Jak informuje Polskie Radio Białystok, na Podlasiu w wypadku z udziałem wojskowego pojazdu zginął kolejny żubr. To już trzeci taki wypadek w ostatnich miesiącach.

Nie żyje kolejny żubr potrącony przez wojsko. To już kolejny taki wypadek w ostatnich miesiącach
Nie żyje kolejny żubr potrącony przez wojsko. To już kolejny taki wypadek w ostatnich miesiącachLukasz Cynalewski / Agencja WyborczaAW

Do kolejnego potrącenia żubra przez wojsko doszło wieczorem w środę, 10 kwietnia na drodze z Supraśla do Krynek (woj. podlaskie) przy wschodniej granicy.

Podlaskie. Nie żyje kolejny żubr potrącony przez wojsko

Rzecznik Żandarmerii Wojskowej kapitan Iwo Sawa w rozmowie z Radiem Białystok wyjaśnił, że miało dojść do "wtargnięcia żubra z terenu zalesionego na jezdnię". Żołnierze poruszali się pojazdem marki Jelcz.

Kierowca "nie zdążył wyhamować i niestety potrącił zwierzę ze skutkiem śmiertelnym" - przekazało wojsko.

Na miejscu ślady wypadku badała już policja, teraz sprawą zajmuje się Żandarmeria Wojskowa. Jak podkreślono, żołnierze stacjonujący w regionie są uczulani i szkoleni, że na trasie mogą spotkać dzikie żubry.

To już kolejny taki wypadek z udziałem wojska w ostatnich miesiącach. W listopadzie zderzenia z ciężarówką w Starym Masiewie nie przeżył samiec żubra. Sytuacja powtórzyła się w grudniu. Na trasie z Hajnówki do Białowieży zginęły wówczas dwa osobniki. Również zostały potrącone przez wojskowych.

Tragiczne wypadki żubrów. Czy jest ich w Polsce za dużo?Polsat News
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas