Lodziarnia z Poznania robi furorę. Do oferty włączyła lody dla psów

Jedna z poznańskich lodziarni przygotowała specjalną ofertę dla zwierząt, przez co stała się hitem sieci. Ale, jak się okazuje, nie jest ona ani pierwsza, ani jedyna. Pozostaje pytanie, czy w ogóle powinniśmy pozwolić psu na zimny deser?

Z psem na lody? Coraz więcej lodziarni ma specjalną ofertę dla pupili
Z psem na lody? Coraz więcej lodziarni ma specjalną ofertę dla pupiliZdjęcie ilustracyjne123RF/PICSEL

Ok. połowa Polaków ma w swoim domu zwierzę. Większość stanowią psy, nieco mniej osób decyduje się na kota. Tę popularność zwierząt domowych widać nie tylko w miastach podczas codziennych spacerów, ale także w trakcie wakacyjnych wyjazdów, gdzie liczne szlaki górskie chętnie odwiedzane są przez czworonogów szczęśliwie ganiających na smyczy.

Liczne miejsca i lokale wychodzą naprzeciw posiadaczom zwierząt, umożliwiając im wejście. Już nie tylko wejdziemy tak do galerii, zrobimy zakupy w sklepie, ale także zjemy coś w restauracji, które są przygotowane przynajmniej na to, żeby zapewnić miskę z wodą.

Lodziarnia z ofertą dla "psijaciół"

Jedna z poznańskich lodziarni poszła o krok dalej, umożliwiając nie tylko wejście z pupilem do lokalu, ale także przygotowując dla nich specjalną ofertę. Jak wynika z filmów udostępnionych na Instagramie, psom niezwykle smakują przygotowane dla nich zimne smakołyki o owocowych smakach.

Jak przekazuje Business Insider, lody "dla psijaciół" to specjalna kompozycja uwzględniająca ograniczenia żywieniowe zwierząt, w związku z czym im nie zaszkodzą.

Choć o niezwykłej ofercie lodziarnia poinformowała w swoich mediach społecznościowych, to prawdziwą furorę w internecie zrobiła dzięki zadowolonym klientom udostępniającym zdjęcia i nagrania. Jedno z nich zamieszczone na TikToku w ciągu trzech dni zanotowało blisko 500 tys. odsłon.

Tiktokerka Kasia zamówiła dla swojego jamnika o imieniu Precel małą porcję lodów. W komentarzu możemy przeczytać, że każdego dnia przygotowywany jest jeden smak, tym razem był to jabłko i banan. Jak widać, pupilowi niezwykle smakowały, a pod nagraniem pojawiło się ponad 190 komentarzy. "Fajna sprawa", "Super, muszę się wybrać ze swoim pupilem", "Ale fajny pomysł", czy "Super sprawa" to tylko kilka pierwszych. Jak widać, internauci niezwykle pozytywnie odebrali niecodzienny pomysł.

Lody dla czworonogów zdobywają coraz większą popularność

Co ciekawe, poznańska lodziarnia nie jest pod tym względem ani pierwsza, ani jedyna. Wystarczy zerknąć w komentarze lub do sieci, a możemy się przekonać, że coraz więcej takich lokali wprowadza oferty dla psów. Jednym z nich jest lodziarnia w Gdańsku, która oferuje lody o smaku łososia, wołowiny i banana z marchewką. Oczywiście wszystkie to niesłodzone sorbety.

Pozostaje jeszcze tylko pytanie, czy aby na pewno psu wolno dawać lody? Wiele osób nie widzi nic złego w takim przysmaku dla psa, o ile nie są to lody przeznaczone dla ludzi ze składnikami, które mogą zaszkodzić zwierzęciu. Jednak weterynarze zwracają uwagę, że psy, podobnie jak ludzie mogą cierpieć na choroby górnych dróg oddechowych. Nie należy więc przesadzać z psimi lodami, bo może się to skończyć wizytą u weterynarza i antybiotykiem.

Fotowoltaika na balkonie? W Niemczech to już hitINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas