Kacza rodzina w eskorcie policji. "Niecodzienna interwencja"

Kacza rodzina przechodziła przez jedną z ruchliwych ulic w Gorzowie Wielkopolskim. Zaniepokojeni mieszkańcy poprosili o pomoc policję, a ta w eskorcie przeprowadziła ptaki, aby te bezpiecznie dotarły do Warty.

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim pomogła kaczkom bezpiecznie przejść przez drogę
Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim pomogła kaczkom bezpiecznie przejść przez drogęGauss UlrikeEast News

Policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego otrzymali we wtorek, 21 maja nietypowe zgłoszenie. Dotyczyło ono kaczej rodziny - mamy z małymi kaczuszkami, która znalazła się w niebezpiecznym położeniu.

"Choć na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że zgłoszenie było banalne, to jednak policjanci musieli mieć dobry plan, by bezpiecznie przez centrum miasta przetransportować kaczą rodzinę" - oświadczyła Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Policjanci zaprowadzili kaczki do rzeki

Funkcjonariusze gorzowskiej policji zostali wezwani przez mieszkańców, którzy zgłosili, że przez ulicę Jagiełły przechodzi kacza rodzina. To bardzo ruchliwy odcinek, a z uwagi na częste wypadki z udziałem zwierząt, mama wraz z małymi kaczuszkami mogły zostać rozjechane.

Policjanci, którzy otrzymali zgłoszenie postanowili działać. Dotarli na miejsce i tam stwierdzili, że przeprowadzą je do Warty. Akcja zakończyła się sukcesem - kaczki czmychnęły do rzeki i szybko odpłynęły. W trakcie jej przeprowadzana funkcjonariusze otrzymali brawa od mieszkańców za fachową pomoc zwierzętom.

Zaniepokojona mieszkanka miasta zgłosiła, że przez ulicę Jagiełły przechodzi kacza rodzina
Zaniepokojona mieszkanka miasta zgłosiła, że przez ulicę Jagiełły przechodzi kacza rodzinaKomenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskimpolicja.pl

"Niecodziennie widzi się policjantów w takiej sytuacji" - pisze gorzowska komenda.

W poprzednich latach z akcji przeprowadzania kaczek zasłynęli również mazowieccy funkcjonariusze. Już kilkukrotnie odbyło się przeprowadzanie kaczek przez Wisłostradę. W akcji brała udział policja i zarząd zieleni. Aby ptaki mogły bezpiecznie przejść na drugą stronę, wstrzymywano ruch. Takie zdarzenia spotykają się zazwyczaj z dużą aprobatą społeczną.

Na pomoc kaczkom. Nad Bzurą ustawiono specjalne kosze lęgowePolsat News
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}