Gęś Pipa robi prawdziwą furorę. O co chodzi z pluszowym hitem wakacji?
Magdalena Mateja-Furmanik
Na ulicach większych miast coraz częściej można zobaczyć dzieci i młodzież trzymającą pluszową gęś pod pachą. Skąd wzięła się ta moda i o co chodzi z popularnością gęsi imieniem Pipa?
Spis treści:
Skąd wzięła się moda na gęś Pipę?
Gęś stała się popularna dzięki tiktokerowi Kamilowi Treli, który udostępnia nagrania z jej udziałem w mediach społecznościowych. Dzięki Pipie udało mu się zdobyć prawie pół miliona obserwujących. Pan Kamil i Pipa mogą poszczycić się wyjątkową więzią, jaka między nimi powstała.
Na nagraniu, które ma rekordową liczbę wyświetleń - aż 1,3 mln - widzimy jak Pipa atakuje czarnego psa i jest dyscyplinowana przez swojego "przyjaciela". Jednak jej "pokazowym numerem" jest robienie skrzydełek, czyli - jak można się domyślić - rozpościeranie szeroko skrzydeł i machanie nimi.
Pipa mieszka nad Jeziorem Tarnobrzeskim w pobliżu Wake Parku. Można tam pojeździć między innymi na wakeborardzie i nartach wodnych. To m.in. tutaj pan Kamil Trela nagrywa tiktoki.
Pluszaki z Pipą są wszędzie. Od Zakopanego po Hel
W całym kraju na straganach z pamiątkami można zobaczyć pluszowe gęsi, na które popyt stał się olbrzymi. Tego fenomenu nie rozumieją często sami sprzedawcy, którzy nie posiadają TikToka. Zauważają jednak, że turyści bardzo często pytają o gęś i dlatego wychodzą tej potrzebie naprzeciw.
Pipa zdobyła taką popularność, że otwarto nawet sklep internetowy. Można kupić tu praktycznie wszystko z Pipą - od kubków, koszulek, bluz, aż po torby. Nie należą one do najtańszych - za bawełnianą torbę z gęsią musimy zapłacić prawie 60 zł.
Pan Kamil, oprócz tiktoków, nagrywa między innymi teledyski - oczywiście z udziałem Pipy.
Co po Pipie?
Chociaż Pipa bez wątpienia budzi sympatię, warto jednak wstrzymać w sobie odruch impulsywnego kupowania, będąc w pobliżu straganu. Moda na Pipę prędzej czy później przeminie, a my zostaniemy w domu z niepotrzebną maskotką.
Jeśli jednak już ją kupimy, po tym jak skończy nam służyć, warto pomyśleć o tym, co można z nią zrobić dalej. Jeśli nie będzie uszkodzona, warto ją wyprać i przekazać dalej w obrębie rodziny lub znajomych. W sytuacji, w której nikt w naszym otoczeniu nie potrzebowałby pluszaka, można go wrzucić do kontenera na ubrania.