Zaskoczenie nad polskim morzem. W Bałtyku kąpały się dwa łosie

Przedstawiciele Słowińskiego Parku Narodowego znajdującego się w woj. pomorskim poinformowali o nietypowym zdarzeniu. W sobotę z lasu nad morzem wyszły dwa łosie, które następnie postanowiły wykąpać się w Bałtyku. Wszystko udało się uwiecznić na zdjęciach.

W sobotę na terenie Słowińskiego Parku Narodowego zaobserwowano jak w morzu kąpią się dwa łosie. Zwierzęta zrobiły sobie krótki spacer po plaży, po czym wróciły do lasu
W sobotę na terenie Słowińskiego Parku Narodowego zaobserwowano jak w morzu kąpią się dwa łosie. Zwierzęta zrobiły sobie krótki spacer po plaży, po czym wróciły do lasu123RF/Facebook/Słowiński Park Narodowy/Andrzej Demczak123RF/PICSEL

"Kąpiące się łosie? Plażujące łosie? To pierwsza u nas taka wizytacja plaż w wykonaniu łosi. Chyba lubią kąpiele..." - czytamy na profilu Słowińskiego Parku Narodowego w serwisie Facebook.

Nad Bałtykiem plażowały dwa łosie

Na zdjęciach zamieszczonych przez przyrodników widać dwa łosie. Zwierzęta zeszły na plażę nad Bałtykiem od strony wydm, po czym powędrowały w stronę wody. Zaznały krótkiej kąpieli, po czym z powrotem skierowały się na wydmy.

Fotografie udostępnione przez przyrodników wykonał Andrzej Demczak, zastępca dyrektora Słowińskiego Parku Narodowego. "Chcecie to wierzcie albo nie wierzcie, ale łosie też plażują" - napisał autor zdjęć na Facebooku. Jak dodał, łosie spotkał na terenie parku w sobotę.

Przyrodnik zamieścił też krótkie wideo, na którym widać jak majestatyczne zwierzęta brodzą w polskim morzu i spacerują jego brzegiem niczym zaprawieni turyści.

Łosie coraz częściej zbliżają się do ludzi

Zdjęcia plażujących w okolicy Łeby łosi wzbudziły ogromne zainteresowanie internautów i internautek. W ciągu zaledwie jednego dnia wpisy zebrały tysiące reakcji oraz dziesiątki komentarzy. "Cudny widok" - pisze jedna z komentujących. "Wiedzą, co dobre" - dodaje inna. "A parawany gdzie mają?" - żartuje kolejna osoba.

Ze względu na zmiany zachodzące w naszym środowisku spotkania z dzikimi zwierzętami są coraz częstsze. W sobotę rano zaobserwowano dwa łosie, które spacerowały po plaży w Łebie. Możliwe, że to ta sama para, która była widziana w Słowińskim Parku Narodowym, bo nadmorskie miasto znajduje się w sąsiedztwie tego terenu.

Poroża zamiast grzybów. Gdzie szukać "rogatego złota"?Polsat News
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas