Wąż wkradł się do mieszkania w Warszawie i zasnął na łóżku

Do jednego z mieszkań na Grochowie w Warszawie potajemnie wkradł się wąż zbożowy. "Rozejrzał się po mieszkaniu i postanowił wygodnie odpocząć", po czym zasnął na łóżku - informują miejscy strażnicy.

W jednym z bloków na warszawskim Grochowie znaleziono węża zbożowego. Wkradł się do mieszkania i uciął sobie drzemkę
W jednym z bloków na warszawskim Grochowie znaleziono węża zbożowego. Wkradł się do mieszkania i uciął sobie drzemkę123rf/materiały prasowe/Straż Miejska Warszawa123RF/PICSEL
partner merytoryczny
banner programu czyste powietrze

Do nietypowego zdarzenia doszło we wtorek, 9 maja w Warszawie w dzielnicy Grochów. Do jednego z mieszkań wkradł się wąż zbożowy z gatunku Pantherophis guttatus.

Warszawa. Do mieszkania wkradł się wąż zbożowy

"Rozejrzał się po mieszkaniu i postanowił wygodnie odpocząć. Za najbezpieczniejsze i najcieplejsze uznał łóżko gospodarza. Brązowy gad zwinął się więc i poszedł spać" - podaje straż miejska.

Jak informują strażnicy z Ekopatrolu, właściciel mieszkania najpierw pomyślał, że jego pies musiał przynieść coś ze spaceru. "Jednak gdy podszedł bliżej ze zdumieniem stwierdził, że to wąż" - relacjonuje młodsza inspektor Sylwia Pawlak z Ekopatrolu Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Mężczyzna wykazał się nie lada odwagą i zręcznością. Nie czekał na ratunek - wziął słoik i wsunął do niego nieproszonego gościa, który najwyraźniej był jeszcze zaspany i dał się łatwo złapać. Dopiero potem zadzwonił po straż miejską.

Strażnicy po dojechaniu na miejsce upewnili się, że był to niejadowity wąż zbożowy i odebrali od lokatora nieproszonego gościa umieszczonego w słoju. "Tajemnicą węża pozostanie, skąd przybył i w jaki sposób udało mu się wślizgnąć do mieszkania na trzecim piętrze" - mówi Sylwia Pawlak.

Czy węże zbożowe są jadowite i czy można hodować je w Polsce?

Węże zbożowe są często hodowane w polskich domach, ponieważ nie są jadowite. Mogą najwyżej niegroźnie pokąsać. "Dla bezpieczeństwa w podobnych przypadkach radzimy odizolować pomieszczenie, w którym jest wąż, i wezwać nas" - mówi przedstawicielka Ekopatrolu.

Wąż zbożowy z Grochowa został przetransportowany do warszawskiego zoo. Tam trafił do centrum dla egzotycznych zwierząt, które są odławiane przez straż miejską.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas