Tragedia w Przemyślu. W pożarze stajni zginęło sześć koni

Katarzyna Nowak

Opracowanie Katarzyna Nowak

W nocy z 19 na 20 września w województwie podkarpackim doszło do tragicznego wydarzenia. W budynku, w którym przebywały zwierzęta, wybuchł pożar. W wyniku zdarzenia umarło sześć koni.

W pożarze w Przemyślu umarło sześć koni (zdj. ilustracyjne)
W pożarze w Przemyślu umarło sześć koni (zdj. ilustracyjne)123RF/PICSEL
partner merytoryczny
banner programu czyste powietrze

Pożar w stajni w Przemyślu wybuchł w nocy z 19 na 20 września. Strażacy zostali powiadomieni o pożarze stajni przy ul. Idzikowskiego o godz. 2:00 w nocy. Gdy przyjechali na miejsce, drewniano-murowany budynek był cały objęty ogniem.

Pożar w stajni. Nie żyje sześć koni

Strażacy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia poinformowali, że pomimo walki z ogniem, służbom ratowniczym nie udało się uratować zwierząt.

"Podczas gaszenia części murowanej, strażacy odnaleźli 6 martwych koni. W części drewnianej, w której znajdują się boksy, nie było zwierząt. Część drewniana spłonęła doszczętnie" - powiedział rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu.

W akcji gaśniczej brało udział 9 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Praca strażaków nie skończyła się jednak w nocy, ponieważ funkcjonariusze nadal pracują na miejscu. Dogaszają zgliszcza oraz zmagazynowane siano. Na miejscu zdarzenia zjawiła się także policja, ale przyczyny pożaru na razie nie są znane.

Przyczyna pożaru będzie badana w trakcie postępowania policji - powiedział na łamach nowiny24.pl bryg. Grzegorz Latusek, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu.

Susza w lasach. Duże zagrożenie pożarami w całym krajuPolsat News
PAP
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas