Manul Magellan z Poznania zdobył Puchar Świata. Wielka mobilizacja Polaków

Po wielkiej mobilizacji polskich internautów manul Magellan z poznańskiego zoo zdobył Puchar Świata Manuli. Na apel Zoo w Poznaniu, by pomóc kotu w wygranej polscy użytkownicy internetu odpowiedzieli tłumnie. Odparli natarcie japońskich kolegów i doprowadzili do wygranej Magellana z japońskim manulem Bolem w finale internetowej zabawy, która zaowocowała wielką popularnością tego manula i zakwitem memów na tego temat.

Memy o manulu Magellanie
Memy o manulu MagellanieTwitter

Poznański manul już raz był sławny. Miało to miejsce w październiku 2020 roku, gdy ten kot dał drapaka z poznańskiego zoo. Urodziło się wtedy w Zoo w Poznaniu sześć manuli i jeden z nich uciekł. Nie wiadomo było w zasadzie, jak to zrobił. Ogród zaapelował do wszystkich poznaniaków spacerujących wokół Jeziora Maltańskiego, nad którym leży ogród, o uważność. A tych, którzy spacerują z psami - o to, by trzymać je na smyczy. Jeden ze spacerowiczów odszukał zwierzę schowane w zaroślach. Namierzono je przy ul. Krańcowej i manul wrócił do ogrodu zoologicznego. Tego dnia otrzymał imię Magellan na pamiątkę wyprawy poza zoo.

Teraz Magellan raz jeszcze został bohaterem. Stanął w szranki organizowanego na Twitterze głosowania w walce o Puchar Świata Manuli. Głosowali internauci z całego świata. Polski kot najpierw pokonał w półfinale manula z Niemiec imieniem Stubski, a następnie w finale ograł japońskiego manula imieniem Bol.

Japonia kontrowała w nocy, ale Magellan został bohaterem

Sprawa nie była prosta, bo mimo wielkiej mobilizacji zwolenników Magellana i początkowo dużej przewagi manula z zoo w Poznaniu, to jednak we wtorkową noc naszego czasu Japończycy nadrobili straty. Walka się wyrównała i potrzebna była jeszcze większa mobilizacja. Włączali się kolejni internauci, typu zbierał nawet bukmacher STS. Ostatecznie polski manul wygrał z japońskim 52,6 do 47,4. Nieznacznie, ale zdobył Puchar Świata Manuli!

Niezwykła była przy tym mobilizacja polskiego internetu, która skutkowała tym, że Magellan stał się bohaterem sieci. Zaczęły mnożyć się memy, a niektóre z nich są wręcz doskonałe. Oto niektóre z nich:

Najlepsze memy z manulem Magellanem

Manule stepowe to koty niezwykłe. Zamieszkują góry Azji Środkowej, świetnie się wspinają. Spotyka się je nawet na niemal 5000 m n.p.m, gdzie ludzie mają już kłopoty z oddychaniem. Manul jest drapieżnikiem, poluje na gryzonie, ptaki i inne małe kręgowce.

Jego przysmakiem są spokrewnione z zającami szczekuszki. Niegdyś uważano, że jest bliskim krewnym kota domowego i żbika, ale dzisiaj wiemy, że to nieprawda. Manule stepowe mają swój osobny rodzaj. Charakterystyczna dla nich jest przygarbiona sylwetka, która sprawia, że koty te wyglądają jakby były cały czas przyczajone. Przypominają wtedy puchate kulki, stąd są tak wdzięcznym modelem dla produkcji zabawek, poduszek i maskotek.

Sigrid - kocia influencerka, która jeździ na rowerze© 2022 Associated Press

Polecamy

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas