Sukces akcji schroniska w Krakowie. Kilkadziesiąt psów znalazło stały dom

Na początku roku było głośno o krakowskim schronisku, które zorganizowało specjalną akcję tymczasowej adopcji psów. Pracownicy schroniska zwrócili się z prośbą do mieszkańców Krakowa i okolic o to, aby na czas mrozów przygarnęli psiaki do swoich domów. Spotkali się z ogromnym odzewem, a teraz informują, że aż 26 piesków zostało przygarniętych na stałe, a to nie koniec!

Coraz więcej piesków zyskuje stały dom
Coraz więcej piesków zyskuje stały dom Beata Zawrzel/REPORTER/Facebook/KTOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w KrakowieEast News

Akcja krakowskiego schroniska

Na początku roku, gdy do Polski nadchodziły siarczyste mrozy, krakowskie schronisko zwróciło się z apelem do mieszkańców Krakowa i okolic, z prośbą o podarowanie tymczasowego domu pieskom narażonym na zimno. Akcja „Mrozy” odniosła ogromny sukces, a przy schronisku zaczęły ustawiać się kolejki chętnych.

112 psów znalazło tymczasowy dom, dzięki czemu wszystkim zwierzętom pozostającym pod opieką schroniska można było zapewnić odpowiednią opiekę na czas mrozów. Akcja dotyczyła czwórnogów, które zamieszkiwały zewnętrzne boksy.

Na ten moment 26 piesków zyskało stały dom

Według materiału filmowego udostępnionego przez Telewizję Kraków na ten moment, z 112 piesków adoptowanych podczas akcji „Mrozy”, aż 26 czworonogów zyskało dom na stałe. Według wypowiedzi Klaudii Adamczyk dla Telewizji Kraków na ten moment umowę adopcyjną ze schroniskiem podpisały 24 domy, a kolejne 17 zadeklarowało chęć adopcji na stałe.

Jednak Pani Adamczyk przyznaje, że w dalszym ciągu w schronisku na adopcję czeka bardzo dużo zwierząt.  

Jeżeli chcielibyśmy zaadoptować którekolwiek z obecnych w schronisku zwierząt, wystarczy skontaktować się z pracownikami, bądź przyjechać na miejsce w godzinach pracy schroniska, aby poznać bliżej podopiecznych schroniska.  

Na KTOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie na Facebooku możemy sprawdzić, ile piesków i kotków aktualnie wymaga adopcji. Również na bieżąco udostępniane są zdjęcia czekających na nowego właściciela czworonogów. Wszystkie z nich to cudowne stworzenia, które tylko czekają, aby obdarować swoją miłością kolejnych ludzi.

OZE pod naszą lupą. Czy to jest przyszłość?INTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas