Reklama

Zoo w Warszawie ma nowe zwierzę. To galidia kasztanowata

Warszawski ogród zoologiczny pochwalił się nowym członkiem rodziny drapieżników. Dołączyła do nich galidia kasztanowata o wdzięcznym imieniu Voa. Zwierzątko powoli aklimatyzuje się i coraz śmielej wychodzi na zewnętrzny wybieg, gdzie wkrótce będą mogli ją obserwować warszawiacy i turyści.

Imię Voa w języku malgaskim oznacza "kasztan". Zwierzątko odkrywa teraz zakamarki nowego wybiegu, na którym poprzednio mieszkały ursony. "Na początku nieznana, duża przestrzeń wydawała jej się dość przerażająca, jednak Voa szybko przekonała się, że nie ma się czego bać" - przekazało zoo.

Voa zawitała do warszawskiego zoo

Na razie nasza samiczka ma otwarte wyjście na dwór tylko przez kilka godzin dziennie.

"Chcemy dać jej czas na oswojenie się z nowym terenem i nieznanymi dotąd zapachami oraz dźwiękami. Niedługo jednak będzie miała nieograniczony dostęp do każdego miejsca w swoim nowym domu" - napisał ogród zoologiczny.

Reklama

Zobacz także: Kitanka lisia sterroryzowała kobietę w Nowej Zelandii

Galidia kasztanowata. Co to za zwierzę?

Galidia kasztanowata jest niewielkim ssakiem drapieżnym, występującym w naturze tylko na Madagaskarze (gatunek endemiczny). Ma wydłużone ciało z długim, grubym ogonem i krótkimi łapami. Grzbiet ciała jest rdzawobrązowy, a spód i łapy ciemnobrązowe do czarnych.

Na ogonie galidii występują poprzeczne czarne pręgi na rdzawobrązowym tle. Jest bardzo zwinnym zwierzęciem, który bez problemu wspina się po drzewach. Aktywna w ciągu dnia, żywi się niewielkimi ssakami, bezkręgowcami, jajkami, a także owocami.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy