Kitanka lisia sterroryzowała kobietę w Nowej Zelandii

Młoda kobieta z miasta Dunedin w Nowej Zelandii zgłosiła na policję nietypowe zdarzenie. Poskarżyła się funkcjonariuszom, że jest więziona we własnym domu przez… kitankę lisią.

Kobieta, która została sterroryzowana przez zwierzę, to studentka Uniwersytetu Otago - uczelni z siedzibą w Dunedin w Nowej Zelandii. Do incydentu doszło w weekend na przedmieściach miasta.

Studentka, która nie chciała upubliczniać swojego imienia, wracała akurat z wycieczki za miasto i rozpakowywała swój samochód. To właśnie wtedy została zaatakowana przez kitankę. - Położyłam moje rzeczy na werandzie i gdy wracałam do samochodu usłyszałam szelest - relacjonuje kobieta.

Gdy studentka wyciągała kolejne bagaże z samochodu, poczuła, że coś przebiegło po jej nodze. Kobieta zrzuciła z siebie zwierzę, myśląc, że to kot. Wkrótce okazało się jednak, że napastnikiem jest nie kot, a kitanka leśna. Mimo starań studentki, zwierzę nie przestawało się do niej zbliżać. Kobieta uciekła do mieszkania, ale kitanka pobiegła za nią. Na dodatek, gdy tylko zauważał studentkę przez szklane drzwi, natychmiast do nich podbiegał.

Reklama

Kobieta zadzwoniła po służby zajmujące się zwierzętami, jednak te przekierowały ją do policji. Ofiara najpierw próbowała dodzwonić się na lokalny komisariat, ale próby były bezskuteczne. Zadzwoniła więc na numer alarmowy, mówiąc, że "jest przetrzymywana jako zakładniczka".

Policjant pojawił się na miejscu 20 minut później. Kitanka zaczęła się wspinać się również po jego nodze. Funkcjonariusz był jednak w stanie oszołomić ją światłem latarki i schwytać do pudełka.

Kitanka lisia została niedługo później wypuszczona na wolność, aby "zapobiec kolejnym przypadkom nękania obywateli". Jak poinformował starszy sierżant Craig Dinnissen, zwierzę prawdopodobnie komuś uciekło bądź zostało oddzielone od matki.

Zwierzęta z gatunku kitanka lisia to niewielkie ssaki-torbacze żyjące głównie w Australii, Tasmanii i Nowej Zelandii. Długość ich ciała nie przekracza 60 cm, a waga to maksymalnie 4,5 kg. Kitanki mają charakterystyczne, długie ogony i puszystą sierść. Jest to gatunek bardzo liczny i inwazyjny. Kitanki lisie są zwierzętami nocnymi i uważane są za szkodniki. Ich liczba w Australii sięgnęła w pewnym momencie ok. 70 mln sztuk. Populację zredukowano o połowę w ramach walki ze szkodnikami.

Źródło: Stuff.co.nz, IFLScience

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: dzikie zwierzęta | Nowa Zelandia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy