Wyhodował "grzyba zombie" ze swojej krwi i go zjadł. Szokujące nagranie

"Oto Cordyceps, grzyb zombie. Wyhodowałem go na bazie własnej krwi i skóry" - mówi Jacob, znany jako Southern Spore, na nagraniu opublikowanym w serwisie Tik Tok. Następnie przechodzi do… konsumpcji wyjątkowego grzyba. Wideo stało się hitem w sieci. Inni użytkownicy krytykują twórcę, ponieważ to właśnie organizm z tego rodzaju stał się osią fabuły apokaliptycznego serialu i gry "The Last of Us". Uprzedzamy - film nie jest przeznaczony dla osób o słabych żołądkach.

Tiktoker znany jako Southern Spore opublikował niedawno krótkie wideo, na którym przedstawia wyhodowanego przez siebie grzyba. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że jest to okaz z rodzaju Cordyceps, czyli maczużników - prawdopodobnie maczużnik bojowy (Cordyceps militaris).

TikToker wyhodował grzyba z "The Last of Us" na swojej krwi i skórze

Jest on znany jako "grzyb zombie". Niezwykłe właściwości grzyba zaadaptowali do fabuły gry, a potem serialu twórcy "The Last of Us".

"Oto maczużnik, 'grzyb zombie'. Wyhodowałem go na bazie własnej krwi i skóry" - mówi na nagraniu Jacob. Tiktoker pokazuje zbliżenie wyjątkowego grzyba, gdzie można dojrzeć krew, z której wyrósł ten niezwykły, a dla większości pewnie obrzydliwy, organizm.

Reklama

"Wygląda dziwacznie. To taki dziwny ryżowy krążek składający się z ryżu, krwi, skóry i maczużnika" - komentuje na nagraniu autor. Potem jest jeszcze gorzej. Jacob kroi obiekt na pół i zaczyna szukać w nim szczątków swojej skóry, a konkretniej - fragmentu zrogowacenia, którego "użyczył" na potrzeby "badań".

Na zbliżeniu mikroskopowym możemy też zobaczyć żółtawe strzępki, które wyrastają ze skóry należącej do internetowego twórcy. To nitkowate elementy, z których zbudowana jest grzybnia, czyli ciało grzybów.

"Jest zaskakująco słodki"

Tak jak uprzedzaliśmy, wideo nie jest raczej dla wrażliwych osób. Film kończy się bowiem... konsumpcją grzyba wyhodowanego na ludzkiej skórze i krwi. Jacob wsadza kawałek Cordyceps do ust, a następnie opisuje swoje wrażenia smakowe. "Jest zaskakująco słodki, smakuje całkiem nieźle. Zjadłbym go jeszcze raz" - podsumowuje.

Choć w naszej kulturze może się to wydawać szokujące, to grzyby z rodzaju maczużników spożywane są przez ludzi od pokoleń. Szczególnie cenione są w tradycyjnej medycynie wschodniej. Wśród najbardziej popularnych gatunków są np. Cordyceps sinensis i Cordyceps militaris. Ten drugi można nawet kupić w Polsce w postaci proszku. Podobno bardzo dobrze działają na odporność.

Maczużniki to grzyby pasożytnicze żerujące na owadach. Cordyceps steruje ich ciałami, a następnie rozrasta się, przebijając głowę. Wszystko po to, aby rozsiać jak najwięcej zarodników.

Warto podkreślić, że maczużniki nie atakują w ten sposób ludzi. Wizja przedstawiona w grach i serialu z serii "The Last of Us" to fantazja na temat tego, co by się stało, gdyby ta fascynująca rodzina grzybów oddziaływała na nas tak samo, jak na owady.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Grzyby | The Last of Us | TikTok
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy