Reklama

W zoo w Zamościu urodziły się dwa tygrysy syberyjskie

Zoo w Zamościu poinformowało, że w ogrodzie zoologicznym przyszły na świat dwa małe tygrysy amurskie (syberyjskie). Potomstwa doczekała się para kotów mieszkająca w zoo. Jak podano, "są to pierwsze tak spektakularne narodziny wśród zamojskich wielkich kotów".

Małe tygrysy syberyjskie urodziły się w zoo w Zamościu pod koniec sierpnia. Są to dwie samice. Informacje o ich narodzinach podano dopiero teraz ze względu na dobrostan zwierząt - pierwsze miesiące życia są najważniejsze jeśli chodzi o ich rozwój.

- Pierwsze tygodnie życia maluchów to czas kiedy one i ich mama muszą mieć zapewniony bezwarunkowy spokój. Jest to czas na aklimatyzację i poznanie otoczenia - podają władze zoo w Zamościu.

Tygrysy amurskie przyszły na świat w Zamościu

Rodzicami tygrysów amurskich urodzonych w Zamościu jest inna para tygrysów, które zamieszkują zoo. To Makar i Isla, którzy zostali rodzicami po raz pierwszy w życiu. Oboje mają po sześć lat.

Reklama

Małe tygrysice zostały już także przebadane przez weterynarza. Jedna waży 5,5, a druga - 5 kilogramów. - Są zdrowe i rozwijają się prawidłowo - zapewniają ich opiekunowie.

Zobacz także: "Kup tygrysa w internecie". Handel kwitnie, zwierzęta cierpią

Tygrys syberyjski jest zagrożony wymarciem

- Jesteśmy tym faktem ogromnie podekscytowani, ponieważ są to pierwsze tak spektakularne narodziny wśród zamojskich wielkich kotów - mówią przedstawiciele Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera w Zamościu.

Tygrys syberyjski (amurski) to jeden z największych tygrysów azjatyckich. Długość ciała samców osiąga nawet trzy metry, a koty mogą ważyć aż 300 kilogramów. Polują na dziki, jelenie i inne duże ssaki.

Gatunek ten w XX wieku niemal całkowicie wymarł. Populacja jest powoli odbudowywana dzięki naukowcom i przyrodnikom. Tygrysy amurskie nadal są jednak na skraju wymarcia. Na wolności żyje zaledwie ok. 500 osobników.

Zobacz także: Tygrys ludożerca terroryzował mieszkańców. Został zastrzelony

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: tygrysy | tygrys syberyjski | tygrys amurski | ZOO | Zamość

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy