Naga sesja w Machu Picchu. Czego jeszcze nie wolno robić w mieście Inków?

Dwóch turystów z Europy, którzy podróżowali po historycznym Machu Picchu, wyrzucono z obiektu za pozowanie nago. Policja opublikowała zdjęcie po ujęciu mężczyzny. Widać na nim funkcjonariusza i skutego w kajdankach mężczyznę.

Ruiny miasta Inków w Peru
Ruiny miasta Inków w Peru123RF/PICSEL

Peru jest dumne z zabytku kultury, jakim jest Machu Picchu. Od 2007 roku obiekt widnieje na liście siedmiu nowych siedmiu cudów świata. Między innymi z tego powodu ochrona tego miejsca jest obecnie wzmożona. Czy wiedzieli o tym turyści, którzy postanowili zrobić sobie w mieście Inków nagą sesję?

Na golasa w mieście Inków

Według państwowej policji Francuz oraz Szwajcar zostali ujęci przez personel nadzorujący chroniony obszar. Zatrzymany mężczyzna miał pozować nago przy jednym z domów Inków, a drugi fotografował akt.

Personel wezwał władze, a turyści zostali przekazani policji, która zatrzymała ich w imię popełnienia aktu publicznej nieprzyzwoitości. Policía Nacional del Perú opublikowała na Twitterze zdjęcie mężczyzny i stojącego obok niego policjanta. Do zdjęcia dołączono informację: "Cud świata powinien być uszanowany".

Władze czuwające nad Machu Picchu przypominają odwiedzającym o przestrzeganiu regulaminu zwiedzania i zaleceń ochrony.

To nie pierwszy przypadek pozowania nago w miejscu wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kilka lat temu ochrona zatrzymała dwóch turystów z Australii i Nowej Zelandii. Mężczyźni mieli pozować do zdjęć z nagimi pośladkami, a następnie uciekać przed ochroną. Materiały wideo stały się potem popularne w peruwiańskich mediach społecznościowych.

W 2021 r. pod tymi samymi zarzutami aresztowano turystów z Wielkiej Brytanii i Francji. W sądzie zostali oskarżeni o wykroczenia na tle moralnym.

Na terenie XV-wiecznego zabytku nie wolno używać statywów, kijków do selfie (selfie sticków), nie można też nosić plecaków ważących więcej niż 5 kg.

Na początku roku miastko Inków było zamknięte przez ponad miesiąc z powodu protestów antyrządowych. W wyniku krwawych starć z policją kilkuset Peruwiańczyków zostało rannych. Władze ogłosiły wówczas zamknięcie sieci kolejowej na szlaku Inków oraz Machu Picchu.

Wieś sadzi nowe drzewaPolsat News
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas