Młode wilki w polskim lesie. Wideo podbija internet

Jeden z polskich parków narodowych opublikował w mediach społecznościowych film, na którym widać jak młode wilki bawiące się nad bajorem. Wideo szybko stało się hitem internetu, zdobywając wiele pozytywnych reakcji i komentarzy.

Film z młodymi wilkami opublikowała strona na Facebooku należąca do Babiogórskiego Parku Narodowego. "Wilczki na piątkę - tegoroczne maluchy w dobrej kondycji w naszym parku" - mówi opis wideo zamieszczony przez leśników.

Małe wilczki podbijają internet

Internauci i internautki nie kryją sympatii do młodych wilczków z Babiogórskiego Parku Narodowego. "Piękne", "Taki widok cieszy oko", "Piękne młodziaki, niech rosną zdrowo i żyją wolne" - komentują użytkownicy i użytkowniczki Facebooka.

Populacja wilków w Polsce liczy około 2 tys. osobników. Kiedyś jednak było ich dużo więcej. Ze względu na działalność człowieka wyniszczającą ekosystemy leśne gatunek ten trafił na listę zwierząt objętych ścisłą ochroną.

Reklama

Wilki w Polsce

W naszym rejonie wilk zwykle waży ok. 60 kg, a długość jego ciała osiąga ok. 125 centymetrów. Szczenięta są oczywiście odpowiednio mniejsze. Wilki tworzą watahy - rodziny, w których każde zwierzę ma swoją rolę i wszystkie osobniki łączą silne więzi. Szczenięta i słabsze wilki są w watahach na uprzywilejowanych pozycjach.

Co zrobić gdy zobaczymy w lesie małego wilka, podobnego do tych, które widać na filmie Babiogórskiego Parku Narodowego? Najlepiej zostawić je w spokoju lub ograniczyć się do obserwacji. Jest duże prawdopodobieństwo, że matka szczeniąt może ukrywać się w pobliżu. Do zwierząt nie należy podchodzić ani ich dotykać. Jeśli wyglądają na zranione lub schorowane - można zrobić im zdjęcie, oznaczyć lokalizację i przekazać odpowiednim służbom.  

Wideo z młodymi wilkami w Babiogórskim Parku Narodowym można obejrzeć poniżej:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wilk | lasy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy