​Kolumbia: Służby przechwyciły blisko 3,5 tys. płetw rekinów

Na lotnisku w Bogocie służby udaremniły próbę przemytu płetw rekinów. Władze miasta szacują, że kłusownicy musieli zabić nawet tysiąc objętych ochroną rekinów.

Hongkong, udaremniony przemyt płetw rekina. Zdj. ilustracyjne
Hongkong, udaremniony przemyt płetw rekina. Zdj. ilustracyjneZUMA/Liau Chung-renAgencja FORUM

Carolina Urrutia, która w stołecznym ratuszu jest odpowiedzialna za politykę ochrony środowiska stwierdziła, że kłusownicy spowodowali "nieodwracalne szkody dla wodnego ekosystemu Kolumbii".

Urzędniczka przyznała, że polowanie na rekiny budzi ogromny sprzeciw w tym kraju. Magistrat miała zaniepokoić tak duża liczba znalezionych płetw.

Choć w Kolumbii nie można sprzedawać ani przetwarzać mięsa rekinów, to ich płetwy, podobnie jak róg nosorożca, są bardzo cenionym towarem w Azji, a zwłaszcza w Chinach. Przypisuje się im bowiem właściwości lecznicze.

Płetwy miały trafić do Hongkongu. Za import i eksport zaginionych gatunków zwierząt bez pozwolenia grozi tam za to do 10 lat więzienia. Mimo to metropolia jest częścią popularnego szlaku przemytniczego, przez który do Azji trafiają zarówno zwierzęta, jak i chronione gatunki przed - pisze EFE.

Dziwne miejsca w Polsce. Dzieło człowieka czy natury?Interia.tv
PAP
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas