Gigantyczny pyton wyślizgnął się z klimatyzacji i rzucił na klientów [NAGRANIE]

Kamery uchwyciły przerażające starcie w jednej z tajskich kawiarni. Z klimatyzacji wysunął się ogromny pyton siatkowy, który zaczął zachowywać się bardzo agresywnie. Pracująca na miejscu kelnerka zaczęła piszczeć i wpadła w panikę, co przyciągnęło mężczyzn, którzy pomogli okiełznać zwierzę. W 2018 r. wąż tego gatunki zjadł człowieka w całości.

Pytony siatkowe mogą żywić się również ludźmi.
Pytony siatkowe mogą żywić się również ludźmi. 123RF/PICSEL

Do jednej z tajskich kawiarni niepostrzeżenie wślizgnął się pyton. Według 28-letniej kelnerki, śliski klient pokiwał głową ze szczeliny obok klimatyzacji i gotował się do ataku.

Kiedy zobaczyłam węża, chciałam od razu uciec ze sklepu, ale wtedy zobaczyłam, że głowa węża zwisa w dół i wpatruje się bezpośrednio we mnie, więc pobiegłam na tył sklepu.

Na szczęście na zewnątrz sklepu stali robotnicy, którzy usłyszeli krzyk kobiety i natychmiast wbiegli do środka, aby pomóc. Jeden z mężczyzn wezwał zespół ratowników zwierzęcych, którzy zabrali zawierzę i wypuścili je z powrotem na wolność.

Wąż, który jest w stanie połknąć człowieka

Wąż został zidentyfikowany jako pyton siatkowy. Zwierzę występuje w całej Azji Południowo-Wschodniej. Gatunek ten jest jednym z największych węży na świecie i może jeść ludzi, koty, psy, ptaki, szczury i inne węże.  Szczególnie często są spotykane w Malezji i nie należą do gatunków zagrożonych. Mogą one dorastać do 10 metrów długości i 100 kg wagi.

Masywne gady żyją w lasach, na bagnach, w kanałach, a nawet w miastach - co oznacza, że nie jest rzadkością ich starcie z ludźmi. W 2018 roku w brzuchu siedmiometrowego pytona znaleziono ciało Indonezyjki. Bez specjalnego treningu, znajomości techniki i znacznej tężyzny fizycznej, w starciu z tym wężem człowiek nie ma szans.

Na szczęście nie doszło do żadnych szkód w sklepie, poza jednym rozbitym słoikiem. Jednak pracownica hotelu powiedziała, że została poważnie dotknięta przez to traumatyczne doświadczenie.

Akcja ratunkowa nietoperzy. Zmrożone spadają na ulicęAFP
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas