11 dzikich plaż nad Bałtykiem. Tam na pewno nie ma tłumów

Agnieszka Tkacz

Opracowanie Agnieszka Tkacz

Tłumy turystów, parawany, śmieci i hałas - to częste zjawisko na większości plaż nad Bałtykiem. Stąd pytanie, gdzie są dzikie plaże, na których człowiek spragniony ciszy i spokoju znajdzie wytchnienie. Czy rzeczywiście już nie ma dzikich plaż? Dzikie plaże są. Wystarczy wiedzieć, gdzie ich szukać...

Gdzie można znaleźć dzikie plaże w Polsce?
Gdzie można znaleźć dzikie plaże w Polsce?East News
partner merytoryczny
banner programu czyste powietrze

Dzika plaża w Grzybowie

W pobliżu popularnego Kołobrzegu znajduje się mało popularna miejscowość Grzybowo. Można znaleźć tam piękną piaszczystą plażę. To świetny cel podróży, jeśli wybieramy się na wycieczkę rowerową. W Grzybowie znajdują się także stadnina koni, którą można wykorzystać jako dodatkową wakacyjną atrakcję.

Dzika plaża w Rozewiu

Dzika plaża w Rozewiu nad Bałtykiem zachwyci nie tylko ciszą i spokojem. W tej niewielkiej miejscowości znajduje się także latarnia morska, którą wybudowana w XIX wieku. Możemy tam odwiedzić również muzeum oraz taras widokowy. To miejsce, gdzie nie tylko można cieszyć się wakacyjnym odpoczynkiem, ale także urokami natury.

Rezerwat Przyrody Mierzeja Sarbska

Aby udać się na spacer dziką plażą, wystarczy pojechać do Choczewa. To tam znajduje się Rezerwat Przyrody Mierzei Sarbskiej. Miejsce często nazywane jest ostatnią dziką plażą Bałtyku. Udaje się tam niewiele osób, dlatego możemy liczyć na ciszę oraz spokój.

Czy dzikie plaże to już rzadkość?
Czy dzikie plaże to już rzadkość?East News

Aby dostać się na bezludną plażę Stilo, wystarczy zatrzymać auto we wsi Osetnik. Stamtąd należy udać się na pieszo. Spacer zajmie nam ok. 25 minut. Po drodze można podziwiać nie tylko nadmorski las, ale także latarnię morską oraz wydmy. To miejsce, które warto odwiedzić, także jeśli na wakacje zatrzymaliśmy się w Łebie.

Dzika plaża w Kopalinie

Aby dostać się na dziką plażę w Kopalinie, należy poświęcić trochę czasu. Z centrum miejscowości spacer może potrwać nawet godzinę. Warto skorzystać z tamtejszych ścieżek rowerowych. Podróż rowerem będzie przyjemna oraz szybsza. W pobliżu nieznanej plaży można również cieszyć się urokiem lasów oraz jeziora.

Dzika plaża w Chałupach

Chałupy to popularna miejscowość nadmorska, która może cię zaskoczyć. Doskonale będą się tam bawić osoby, które lubią sporty ekstremalne. Swoje miejsce odnajdą tam również osoby, które cenią sobie spokój. Na granicy z Władysławowem można znaleźć odcinek plaży, który cieszy się mniejszą popularnością. To tam można znaleźć chwilę wytchnienia.

Dzika plaża w Poddąbiu

Poddąbie to miejscowość, którą zamieszkuje ok. 40 stałych mieszkańców. Znajduje się pomiędzy Ustką a Rowami. To miejsce, które pozostało nieodkryte przez większość turystów. W spokoju będzie można cieszyć się tam urokami dzikiej plaży.

Gdzie są najlepsze dzikie plaże nad Bałtykiem? Podajemy najlepsze miejsca na wybrzeżu
Gdzie są najlepsze dzikie plaże nad Bałtykiem? Podajemy najlepsze miejsca na wybrzeżuJAN WLODARCZYK / FORUM Agencja FORUM

Słowiński Park Narodowy

Jeśli zależy nam na ciszy i spokoju, a niekoniecznie na kąpieli możemy się wybrać do Słowińskiego Parku Narodowego. To chroniony obszar wydm i jezior, który warto odwiedzić. Wrażenie na nas zrobi nie tylko piękna, nienaruszona plaża, ale także ruchome wydmy, z których słynie ten teren.

Dzika plaża w Orzechowie

Orzechowo to niewielka miejscowość w okolicach Ustki. Znajduje się tam nie tylko mało popularna plaża, ale także klif oraz wieża widokowa. To piękne miejsce, w którym na pewno nie będziemy się nudzić.

Dzika plaża na krańcu Polski

Na północnym krańcu Polski można również znaleźć dziką plażę. Leży ona tuż przy granicy z rosyjskim Kalingradem. Rzadko się o niej wspomina, przez co niewiele osób wie o jej istnieniu. Warto ją odwiedzić i nacieszyć się spokojem. To na niej można obejrzeć jedne z najbardziej malowniczych zachodów słońca.

Szczególnie przyjemne jest podziwianie na plaży zachodów słońca
Szczególnie przyjemne jest podziwianie na plaży zachodów słońcaEast News

Malowniczy klif w Wolińskim Parku Narodowym

Woliński Park Narodowy to wyjątkowe miejsce nad polskim morzem. Słynie z klifu, który jest najwyższy w Polsce. Mało osób wie o tym, że można również dostać się na plażę, która znajduje się pod nim. To również miejsce chronione, dlatego nie można się tam kąpać. Jest to za to piękną lokacją na długi spacer po dzikiej plaży. Warto odkryć to miejsce i skorzystać z jego uroków.

Mało znane Skowronki

Miejscowość Skowronki znajduje się na Mierzei Wiślanej przy drodze wojewódzkiej nr 501. Właśnie tam znajdziemy niezwykle urokliwą plażę. Jest ona szeroka i piaszczysta. Zapewni mnóstwo miejsca osobom, które lubią spokój i ciszę. Ucieszy ona również fanów dzikiej przyrody. Znajduje się w pobliżu rezerwatu, którego celem jest ochrona ptaków — głównie kormoranów i czapli siwych.

Zobacz także:

Co można znaleźć w śmietniku?Przemysław BiałkowskiProgram Czysta Polska
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas