Reklama

Praktykujcie jogę - mówi WHO i radzi pracodawcom, aby organizowali zajęcia pracownikom

Kto praktykuje jogę wie, że pozwala ona pokonać ból ciała i wyciszyć ducha. O prozdrowotnych właściwościach jogi wie też Światowa Organizacja Zdrowia, która rekomenduje pracodawcom, aby ci zapewnili pracownikom zajęcia jogiczne w pracy.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) jest zdania, że joga wpływa na całokształt zdrowia człowieka. I ma rację. Praktyka pomaga zachować sprawność fizyczną, niweluje wiele rodzajów bólu, rozciąga i relaksuje. Dlatego WHO jest zdania, że joga powinna być dostępna dla każdego w miejscu pracy, o ile to oczywiście fizycznie możliwe. W tym celu pracodawca mógłby udostępnić specjalną salę, w której rządzi sport.

Co więcej, WHO rekomenduje, aby kadra menedżerska informowała pracowników o potrzebie zachowywania równowagi między pracą a czasem wolnym. Tzw. “work, life, balance". Miałyby w tym pomóc organizowane warsztaty i szkolenia oraz porady psychologa dla tych, którzy tego potrzebują. Organizacja nie zapomina też o tych, którzy wolą zajęcia na siłowni - dla nich również pracodawca powinien organizować dedykowane zajęcia wytrzymałościowe.

Reklama

Jakie są efekty uprawiania sportu w pracy?

Odprężeni pracownicy są bardziej otwarci i komunikatywni. Potrafią radzić sobie dobrze w trudnych sytuacjach i posiadają zdolność komunikacji z innymi. Empatia w pracy to cenna wartość, która wpływa na relacje między współpracownikami, a także w dalszej perspektywie na jakość wykonywanej pracy.

Zdaniem ekspertów WHO duża część populacji cierpi z powodu przepracowaniu, którego wynikiem może być gorsze samopoczucie. WHO nie zapomina o problemie, jaki coraz częściej zdarza się w pracy, ale rzadko wychodzi na światło dzienne. Mobbing to wstydliwy problem, a w jego przeciwdziałaniu mogą pomóc szkolenia i warsztaty oraz wspólnie spędzony czas, np. na macie do jogi.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: joga | joga korzyści

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy