Reklama

Aktywistki z Polski i Ukrainy przerwały konferencję Rosjan na COP27

Aktywistki klimatyczne z Polski i Ukrainy przeszkodziły w konferencji organizowanej przez rosyjską delegację podczas szczytu klimatycznego COP27 w Egipcie. Kobiety oskarżyły Rosjan o bycie zbrodniarzami wojennymi i państwem terrorystycznym.

Do zdarzenia doszło we wtorek podczas konferencji organizowanej na szczycie COP27 przez rosyjskich delegatów. Dotyczyła ona planów Rosji co do walki ze zmianami klimatu. W środę aktywistki w mediach społecznościowych opublikowały film, na którym widać jak przerywają rosyjską konferencję.

Aktywistki z Ukrainy do Rosjan: "Jesteście państwem terrorystycznym"

"Jesteście państwem terrorystycznym. Codziennie od dziewięciu miesięcy masowo mordujecie, torturujecie i zabijacie Ukraińców. Nie macie prawa tu być" - mówiła do rosyjskich delegatów podczas szczytu COP27 ukraińska aktywistka Swietłana Romanko. "Jesteście zbrodniarzami, wojennymi zbrodniarzami!" - krzyczała Waleria Bondarijew. 

Reklama

"Zabijacie moich ludzi, zrzucacie na nas bomby" - dodała Wiktorija Ball. "Nie powinniście tu siedzieć. Powinniście stanąć przed międzynarodowym sądem" - podsumowała Swietłana Romanko.

Polskie aktywistki o Rosji: "Jesteście wstrętni"

Rosyjskich delegatów skrytykowały także polskie aktywistki. "Jak śmiecie spokojnie tu siedzieć gdy ludzie w Ukrainie umierają" - mówiła Dominika Lasota, która podczas szczytu COP27 wymieniła poglądy także z prezydentem Andrzejem Dudą. "To wy i wasz przemysł paliw kopalnych zabijają ludzi" - dodała aktywistka. "Jesteście wstrętni i nie zasługujecie na szacunek" - mówiła.

"Wychodzimy stąd, bo nie chcemy, abyście korzystali z tego miejsca" - powiedziała inna polska aktywistka Wiktoria Jędroszkowiak. "Nigdy nie powinniście byli dostać możliwości, aby tu wystąpić" - dodała. Wskazała, że wszyscy rosyjscy delegaci na konferencji są zbrodniarzami wojennymi.

Z miejsca, gdzie odbywała się konferencja rosyjskich delegatów aktywistki zostały wyprowadzone przez ochronę. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy