Reklama

Nowa usługa InPost: wrzuć do paczkomatu niechciane ubrania i daj im drugie życie

InPost uruchamia razem z firmą CCC nową usługę. EKOzwroty pozwolą na oddanie niechcianych ubrań, obuwia, książek, zabawek, a nawet elektrosprzętu do dowolnego paczkomatu. To krok w kierunku gospodarki cyrkularnej gdzie, zamiast wyrzucać rzeczy, przetwarza się je i daje im szansę na drugie życie.

Nowa usługa InPost nazywa się EKOzwroty i pomaga w pozbyciu się niechcianych rzeczy, ale zapobiegania ich wyrzucaniu na śmietnik. Każda rzecz nadana za pośrednictwem Paczkomatu zostanie dostarczona do Fundacji Odzyskaj Środowisko. 

Do Paczkomatu będzie można wrzucić niechciane ubrania, buty, książki, zabawki, a nawet elektrosprzęty. 

Towary zostaną przekazane na cele charytatywne lub ponownie trafią do sprzedaży. Wszystko po należytej dezynfekcji i ewentualnych naprawach. Rzeczy zniszczone w znacznym stopniu zostaną zaś poddane recyklingowi, w celu pozyskania z nich półproduktów do wytwarzania tzw. zrównoważonych kolekcji ubrań.

Reklama

Rzeczy, które trafią do recyklingu, zostaną starannie przepatrzone i poddane ocenie przydatności. Te towary, z których Fundacja nie zrobi pożytku, zostaną przeznaczone do profesjonalnych firm odzyskiwania surowców.

To nie musi lądować w śmieciach

Pod koniec zeszłego roku każdy Paczkomat zyskał nową funkcjonalność - posłużył jako miejsce oddawania nieużywanych, ale sprawnych sprzętów elektrycznych i elektronicznych. Firma poszła za ciosem i dodała kolejną ekologiczną opcję do swojej oferty. 

Aby skorzystać z opcji EKOzwrotów trzeba wejść na stronę: https://szybkiezwroty.pl/pl/EKOzwroty.

Następnie nadajemy paczkę w najbliższym automacie InPost. Przesyłka zostanie odebrana podczas następnej wizyty kuriera. Rozwiązanie jest  wygodne dla klientów i realizuje założenia gospodarki cyrkularnej, w której rzeczy jeszcze zdatne do użytku, ale uważane za odpady znaczą więcej niż się o nich myśli. 

Jeśli nie wiesz, co zrobić z rzeczami, które są jeszcze sprawne, a z których nie korzystasz, oddaj je do Paczkomatu.

Firma CCC jako wyłączny partner usługi EKOzwroty, zobowiązała się do przyznawania 10-procentowych rabatów klientom, którzy włączą się do akcji. Kod rabatowy zostanie przesłany SMS-em po nadaniu paczki w urządzeniu InPost i będzie go można wykorzystać w sklepie internetowym.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy