Andrew Tate nabijał się z Grety Thunberg. Został aresztowany w Rumunii

Internetowy influencer i były kickbokser Andrew Tate został zatrzymany w Rumunii w związku z zarzutami o udział w przemycie ludzi. Wcześniej celebryta nabijał się z działalności aktywistki klimatycznej Grety Thunberg. To właśnie interakcja pomiędzy nim a słynną działaczką ekologiczną doprowadziła do zatrzymania Tate'a.

We wtorek, 27 grudnia Andrew Tate zamieścił w serwisie Twitter wpis ze zdjęciem na stacji benzynowej, w którym celebryta chwali się posiadaniem 33 sportowych samochodów o "ogromnych emisjach" spalin. Zażartował, że Greta Thunberg powinna podać mu swój adres e-mail, aby internetowy influencer mógł przesłać jej pełną listę swoich aut.

Greta Thunberg rozbawiła wszystkich, komentując zaczepki Andrew Tate'a

Aktywistka odpowiedziała na zaczepki Tate'a w prześmiewczy sposób już następnego dnia. Jej odpowiedź była szeroko komentowana i podawana dalej w mediach społecznościowych. To jednak nie koniec tej historii.

W czwartek rumuńskie służby poinformowały o zatrzymaniu Andrew Tate'a w związku z zarzutami o udział w przemycie ludzi, gwałt i udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Internauci zwrócili uwagę, że śledczy mogli wpaść na trop zatrzymanego dzięki filmom, które zamieścił w mediach społecznościowych w odpowiedzi na uszczypliwą odpowiedź Grety Thunberg. Na jednym z nich celebryta odbiera pizzę na dowóz. Na pudełku widnieje logo sieci pizzerii, która operuje wyłącznie w Rumunii. Dzięki temu policja i prokuratura ustaliły, że poszukiwany mężczyzna przebywa na terenie kraju.

Reklama

Andrew Tate zatrzymany w Rumunii za wykorzystywanie kobiet

Działalność Andrew Tate'a i jego brata Tristana była przedmiotem dochodzenia rumuńskich służb od kwietnia tego roku. Zatrzymanie potwierdził agencji Reuters prawnik braci Tate. Prokuratura wytypowała w tej sprawie w sumie czterech podejrzanych, którym zarzuca się utworzenie zorganizowanej grupy przestępczej zmuszającej kobiety do tworzenia treści pornograficznych w celach zarobkowych.

Cztery osoby, w tym Andrew Tate, miały pozyskiwać w ten sposób znaczne sumy pieniędzy. Śledczy dotarli do tej pory do sześciu kobiet, które miały być seksualnie wykorzystywane przez wspomnianą grupę przestępczą.

Sam Andrew Tate miał powiedzieć, że kobiety są częściowo odpowiedzialne za bycie gwałconymi i że "należą do mężczyzn". Konta internetowego celebryty na wielu platformach społecznościowych zostały zablokowane ze względu na mizoginistyczne komentarze i mowę nienawiści.  

"Tak się dzieje gdy nie segregujesz pudełek po pizzy" - skomentowała sprawę na Twitterze Greta Thunberg. 


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Greta Thunberg | Andrew Tate

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy