Żabka naprawi i wyczyści ci buty. Sieć wprowadza nową usługę

Sieć Żabka rozszerza zakres usług, które można zrealizować w sklepach w całej Polsce. Oprócz nadawania i odbierania przesyłek czy kupienia losu na loterię przez placówki będzie teraz można zlecić także czyszczenie i naprawę obuwia. "Odpicuj sobie buty" - zachęcają nowe reklamy sieci.

Od wtorku, 5 czerwca przez sklepy sieci Żabka można zrealizować naprawę lub czyszczenie obuwia. Ceny usług zaczynają się już od 35 zł
Od wtorku, 5 czerwca przez sklepy sieci Żabka można zrealizować naprawę lub czyszczenie obuwia. Ceny usług zaczynają się już od 35 złMarek BAZAK/East News/materiały prasowe ŻabkaEast News
partner merytoryczny
banner programu czyste powietrze

W Polsce jest już niemal 10 tys. sklepów Żabka. Sieć co rusz proponuje klientom nowe rozwiązania, takie jak np. sklepy bezobsługowe i automaty do zbiórki butelek. Teraz jednak Żabka poszła o krok dalej.

Naprawa i czyszczenie butów w Żabce. Jakie są ceny?

Od 5 czerwca przez popularne sklepy można zamawiać usługi czyszczenia i naprawy butów. Zamówienia trzeba składać przez specjalnie w tym celu stworzoną stronę internetową.

Buty pakujemy i zanosimy do Żabki, a po maksymalnie 14 dniach dostajemy je z powrotem. Przesyłka w obie strony jest darmowa. Obuwiem będzie zajmować się firma Wosh Wosh.

Aktualnie w ramach usług czyszczenia i naprawy obuwia w Żabce dostępnych jest 8 pakietów:

  • czyszczenie (59 zł);
  • czyszczenie + naprawa standard (79 zł);
  • czyszczenie + naprawa premium (119 zł);
  • pakiet naprawczy dla butów sportowych (69 zł);
  • pakiet naprawczy dla butów eleganckich (59 zł);
  • wymiana fleków (35 zł);
  • wymiana zelówek (35 zł);
  • naprawa zapiętek (39 zł).

Warto naprawiać buty. Do recyklingu trafia mniej niż 1 proc.

"Bardzo zależy nam na szerzeniu idei zero waste i popularyzowaniu wśród Polek i Polaków czyszczenia i naprawy butów. Tak jak ubrania oddajemy do pralni, a nie wyrzucamy, tak samo powinniśmy postępować z butami. Przedłużanie im życia jest bardzo ważne z punktu widzenia naszej planety" - mówi Martyna Zastawna, założycielka Wosh Wosh.

Jak wylicza w informacji prasowej sieć Żabka, wybierając profesjonalne czyszczenie obuwia zamiast kupna nowych butów, można zmniejszyć ślad węglowy o 85 proc. Produkcja jednej pary obuwia to średnio 14 kg dwutlenku węgla uwalnianego do atmosfery i aż 50 litrów zużytej wody. Jedna para butów rozkłada się średnio 50 lat. Tylko mniej niż 1 proc. wyrzucanych butów podlega recyklingowi.

Martyna Zastawna, założycielka firmy Wosh Wosh była gościnią podkastu Przemysława Białkowskiego we wrześniu ubiegłego roku. - Średnia wieku szewców w Polsce to 76 lat (...) Nie kształci się już osób w tym zawodzie ze względu na to, że nie jest to niestety atrakcyjny zawód dla młodych. Bardzo mi zależało, żeby to odczarować i pokazać to w jakiś bardziej nowoczesny sposób - mówiła w rozmowie z Zieloną Interią.

Przemysław Białkowski videocast: EkobiznesSCP
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas