Poznań wyprzedaje miejskie rowery. Ceny zaczynają się już od 60 zł

W Poznaniu nie będzie już funkcjonował system rowerów miejskich. A co za tym idzie, miasto zostało z kilkuset jednośladami, z których nikt nie korzysta. Urzędnicy część rowerów już rozdali, a pozostałe postanowili wystawić na aukcji. Cena wywoławcza pojedynczego jednośladu to 61,50 zł.

Poznań zrezygnował z prowadzenia systemu wypożyczalni rowerów miejskich. W mieście trwa demontaż stacji do wypożyczania rowerów. Same jednoślady stały się własnością miasta - tak zakładała umowa z operatorem.

Wielka licytacja rowerów miejskich Nextbike w Poznaniu

600 rowerów, które funkcjonowały wcześniej w systemie Poznańskiego Roweru Miejskiego zarządzanego przez Nextbike ma już nowych właścicieli. Jak wyjaśnia zarząd transportu miejskiego, zostały one bezpłatnie przekazane wybranym szkołom i urzędom na użytek uczniów i urzędników.

Pozostałe 256 rowerów miasto wystawiło na ogólnodostępnej licytacji. Może wziąć niej udział każdy, oferując kwotę za pojedynczy rower bądź cały pakiet. Cena wywoławcza w przypadku pojedynczego roweru to 61,50 zł, a pakietu 50 sztuk - 2767,50 zł.

Reklama

Poznań. Na sprzedaż trafiło ponad 250 rowerów miejskich

"Każdy licytujący może złożyć ofertę na jeden, dwa lub więcej rowerów i jednocześnie na pakiet. Decyduje najwyższa złożona oferta za dany pakiet czy rower" - wyjaśnia poznański ZTM.

Osoby zainteresowane poznańskimi rowerami miejskimi mogą je obejrzeć przed zalicytowaniem. Oferty można składać od 14 do 21 marca.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rowery miejskie | Poznań | Nextbike

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama