Pędził po mieście hulajnogą elektryczną. Zapłacił 3 tys. zł mandatu

Podczas patrolu policjantów w Lesznie 27-latek jadący na hulajnodze elektrycznej na oczach funkcjonariuszy zaprezentował wszelkie zabronione możliwości poruszania się tym pojazdem. Został ukarany surowym mandatem karnym.

Jak relacjonują policjanci z Leszna, w czasie ich patrolu w czwartek, 21 września w szczególny sposób wyróżnił się kierujący hulajnogą elektryczną. Policjanci zauważyli mężczyznę jadącego z bardzo dużą prędkością środkiem jednej z ulic Leszna

Leszno. 27-latek dostał 3 tys. zł mandatu za jazdę hulajnogą

"Kierowca jednośladu, nie zwalniając, poruszał się także chodnikiem na ulicy Grunwaldzkiej, nie zważając na poprzeczne drogi, na których między innymi poruszali się piesi i rowerzyści" - informuje Monika Żymełka z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

W pewnym momencie mężczyzna gwałtownie skręcił w jednokierunkową ulicę, jadąc jezdnią "pod prąd"

Reklama

Policjanci skontrolowali kierowcę hulajnogi. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec powiatu górowskiego. Za popełnienie szeregu wykroczeń został ukarany przez policjantów mandatem karnym w wysokości 3 tys. zł. Jadący hulajnogą zapłacił mandat na miejscu.

Policja przypomina, że jadąc hulajnogą elektryczną nie możemy przekraczać prędkości większej niż 20 km/h. Należy też jeździć drogą dla rowerów, pasem rowerowym lub jezdnią, a gdy nie ma innej możliwości - chodnikiem. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: hulajnoga elektryczna | mandat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy