Budujesz studnię na działce rekreacyjnej? Nie zapomnij o pompie hydroforowej

Artykuł sponsorowany

Budowa domku letniskowego na działce rekreacyjnej to dla wielu osób sposób na spełnienie marzeń o własnym kawałku zieleni z dala od miasta. Na działce rekreacyjnej z domkiem można spędzać każdy weekend i popołudnie, ciesząc się z kontaktu z naturą i możliwości uprawiania własnych warzyw, drzew i krzewów owocowych oraz kwiatów. Planując budowę domku na działce, warto pomyśleć o wykopaniu studni, dzięki której pozyska się wodę niezbędną do mycia, gotowania i picia oraz podlewania ogrodu. Do studia można dokupić od razu pompę hydroforową.

Do czego służą pompy do wody?
Do czego służą pompy do wody?materiały promocyjne
partner merytoryczny
banner programu czyste powietrze

Pompy hydroforowe do wody czystej ułatwiają pozyskiwanie wody z własnego ujęcia. Dzięki nim można doprowadzić wodę ze studni do kranu w kuchni lub prysznica w łazience, co podnosi komfort użytkowania domku i spędzania czasu na działce. Pompa sprawia także, że wodę można doprowadzić bezpośrednio do systemów zraszających i nawadniających, które zapobiegają wysychaniu gleby i niszczeniu roślin uprawnych. Dowiedz się więcej o pompach do czystej wody ze studni.

Do czego służą pompy do wody?

Pompy hydroforowe używane np. przez straż pożarną, czyli hydrofory, służące do wypompowywania wody to urządzenia podobne do pomp zatapialnych do studni głębinowych. Pompy do wody montowane na działkach w studniach służą jednak do zupełnie innych celów niż usuwanie skutków powodzi lub zalania. Dzięki nim można doprowadzić wodę do instalacji wodociągowej w budynku, oczka wodnego lub zraszacza. Pompy zatapialne z oferty sklepu takiego jak https://www.sklep-watermark.pl/ to zatem jedno z najważniejszych urządzeń do tłoczenia wody i usprawniania jej dystrybucji na dowolnym terenie.

Pompy głębinowe wykorzystuje się do pobierania zimnej wody i wtłaczania jej do instalacji wodociągowej. W zależności od tego, jaka jest moc silnika w urządzeniu, woda może być wtłaczana na określoną wysokość i odległość, dlatego ten parametr powinno się wziąć pod uwagę podczas kopania studni i doprowadzania wody do domku letniskowego. Pompa zanurzeniowa nie może podgrzewać wody ze studni, dlatego ciepłą wodę użytkową należy pozyskiwać np. z elektrycznego bojlera lub bojlera podłączonego do kozy na drewno. Co ważne, pompa może służyć także do wykorzystywania nagromadzonej deszczówki do zasilania systemu nawadniającego ogród.

Pompy do wody czystej niezastąpione na działkach rekreacyjnych

Zbiorniki hydroforowe i pompy do studni głębinowych sprawdzają się na działkach rekreacyjnych zarówno do nawadniania ogrodów, jak i pozyskiwania wody użytkowej. Pompa zatapialna sprawia, że właściciele działki nie muszą martwić się o konieczność wyciągania ciężkich wiader z wodą bezpośrednio ze studni lub o dostarczanie wody pitnej i do mycia w ciężkich baniakach ze sklepu. Wystarczy, że na działce mają dostęp do prądu lub korzystają z agregatu na paliwo, a uruchomią pompę w studni. Pompy zanurzeniowe cechują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, rdzewienie i inne czynniki, które prowadzą do niszczenia urządzeń. Dzięki temu pompa służy przez lata bez konieczności przeprowadzania kosztownych napraw i konserwacji.

Pompy wykonane ze stali nierdzewnej można użytkować przez cały rok. Działają sprawnie w każdym zakresie temperatur, dlatego nie zamarzają zimą w czasie mrozów i nie przegrzewają się z powodu letnich upałów. Dzięki temu hydrofor znajduje zastosowanie w domkach całorocznych, do których można przyjeżdżać o każdej porze roku dzięki instalacji ogrzewania i solidnemu ociepleniu ścian.

Artykuł sponsorowany

.
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas