Wojowniczy Żółw Ninja na prognozie pogody. Amerykanie zachwyceni

Amerykańskie Centrum Przewidywania Burz udostępniło rutynową prognozę pogody, która ze względu na drobny szczegół zachwyciła swoim wyglądem całą masę internautów. Otóż dostrzegli oni na mapie meteorologicznej Wojowniczego Żółwia Ninja. Trzeba przyznać, że wygląda łudząco podobnie.

article cover
Twitter

Parafrazując klasyka, prognoza pogody, jaka jest, każdy widzi. Szablon zawsze pozostaje taki sam, a zmieniają się jedynie kolory, symbole i wartości w zależności od przewidywanej sytuacji. Czasem zdarza się, że układają się one w dosyć nietypowe kształty, które prędko wyłapywane są przez odbiorców. Właśnie tak było tym razem w Stanach Zjednoczonych.

Nietypowa prognoza pogody

Amerykańskie Centrum Przewidywania Burz będące oddziałem Narodowej Służby Oceanicznej i Atmosferycznej (odpowiednik polskiego IMGW-PIB) udostępniło dosyć osobliwą prognozę. Fani komiksów od razu dostrzegli na niej Wojowniczego Żółwia Ninja znajdujące się na Wschodnim Wybrzeżu.

- To oficjalne. Matka Natura nas trolluje - napisał jeden z internautów.

Prognoza ze względu na swój unikalny wygląd szybko zyskała stosunkowo dużą popularność w sieci, zdobywając o kilkaset razy więcej polubień i komentarzy na Twitterze niż w przypadku "zwyczajniejszych" przewidywań pogody.

Następnie internauci zaczęli śledzić dalsze losy Wojowniczego Żółwia Ninja, który wkrótce mocno się wykrzywił, a później przymknął jedno oko. Niestety chwilę później nie było już po nim śladu. Wygląda na to, że został pokonany. Tymczasem Amerykanie muszą przygotować się na nadchodzącą falę upałów.

Przemysław Białkowski podcast: AktywizmSCP
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas