Ogród zoologiczny wystawił swoje lwy na aukcję

Ogród zoologiczny w pakistańskim Lahaur wystawił na aukcję tuzin swoich lwów, które wkrótce trafią do domów prywatnych właścicieli. Organizacje ekologiczne sprzeciwiają się takiej decyzji, twierdząc, że dzikie koty powinny zostać przeniesione do innych ośrodków zapewniających im zdecydowanie lepsze warunki.

Kontrowersyjną decyzję podjęły władze ogrodu zoologicznego położonego w drugim największym mieście Pakistanu - Lahaur. Postanowiły one wystawić na aukcję aż 12 lwów, tłumacząc swoją decyzję posiadaniem zbyt wielkiej liczby dzikich kotów.

Obecnie we wspomnianym zoo mieszka aż 29 lwów, 6 tygrysów oraz 2 jaguary. Powoli nie starcza dla nich wszystkich miejsca, a koszty utrzymania rosną z każdym dodatkowym zwierzęciem.

Kontrowersje

Nie zmienia to jednak faktu, że rzeczone stworzenia mogłyby zostać przeniesione do innych ogrodów zoologicznych, które z pewnością zapewniłyby im o wiele lepsze warunki niż prywatni właściciele. Nic więc dziwnego, że nietypowa decyzja wywoła niemałe kontrowersje i sprzeciw wielu organizacji ekologicznych.

Reklama

Nie bez powodu zarzucają one instytucji promowanie handlu dzikimi zwierzętami. Takie działanie jest wyjątkowo szkodliwe, w szczególności gdy stoi za nim ogród zoologiczny, który teoretycznie powinien chronić przyrodę.

W Pakistanie chętnych na zakup lwów z pewnością nie braknie, gdyż trzymanie tego rodzaju zwierząt w domach uchodzi tam symbol wysokiego statusu. Zamożni chętnie chwalą się swoimi dzikimi zwierzęcia, publikując w mediach społecznościowych wiele zdjęć z nimi, a nawet wypożyczają stworzenia innym, którzy wykorzystują je do sesji zdjęciowych czy kręcenia filmów. 

Oczywiście zawsze cierpią na tym niczemu niewinne zwierzęta. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ogród zoologiczny | ZOO | Pakistan
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy